Seminole rock and roll отворен покер

o que e o пати

'Христос воскресна', ми рече на никој не особено по што падна од кревет во секси грамада по добро заслужена лага-во.Признавам јас имаат тенденција да се добие лага-во повеќето денови, но во неделата лага-во беше како некој вид на Велигден бонус.Главата уште fizzed малку, иако.Мачката се појави да биде само sentient се во рамките на слухот далечина, јас се прашував дали таа го доби во врската.Тоа беше крајот на еден долг и вид на плодна недела seminole rock and roll отворен покер. Lagers бил пијан, коњи gambled на, рулет тркала откачи, монети го исфрли и домашна чоколадо пусти јаде.Пусти дека навистина имав обликува со моето фер рака.Сега, тоа е понеделник наутро и голф реалноста има знаеше o que e o слотови.

Charl Schwartzel ни направи неколку quid во место пари, но неколку quid нема да го промени светот.Добро, тоа може да, но тоа е политичка дебата и немам време.Понеделник чудно вечер на караоке во Кинески ресторан; едноставно затоа што тоа беше мојата сестра е роденден.Јас навистина не се разбере принципот зад овој поминување на времето, можеби тоа е затоа што јас сум прилично еднобојна или дури и binotone, но ми даде рулет маса, некои чипови и се врти топката секој ден.Јас зборуваше мојот начин преку Depeche Mode песна, пиеле некои евтино вино и насочија тргнеме во потрага на животот се менува ноќ автобус.Вторник-ден на Европските Шампиони свири во нивната leaguey куп турнир thingy.На Бордо и Man Utd двојно изгледаше пристојно облог.Така £50 на две чинеше дека вистинската опција.Јас објасни смисла на овој на мојот колега подоцна како седевме во паб чека за Utd игра за да започнете o que e картички не покер. 'Не може да се види себе", рече мојот другар.По натпреварот, јас објасни му дека тој би требало да се добие во спортски ѓубрето.Може да се јавите на категоријата 'не Може да се Види Себе си' и таа има за цел на размена punters o que e o пати. 'Cheerio" тој рече.Во среда На дрзок нерешено двоен на две Лигата на Шампионите натпревари беше дизајниран за да ги сортирате се надвор.Двете игри се погледне невозможно да се одделат, па £50 двојно и £10 не-goalscorer двојно беше фрлен во за добра мерка.Попладне во казино најмалку дадоа a £100 профит за да ги покријат оние глупави облози.Многу голем е пијан, проследено со мисли за претстојната Хјустон голф.Облози беа позиционирани, peppering беше peppered и доведе до викенд беше на.Четврток Отиде круг на мате куќа и завршија со освојувањето £50 во бело-подгреаја монета-против-на-ѕидот игра.Тоа доби толку напната што мојот колега мораше да се извини потоа да се неговиот сосед, за сите на јазик што се користеше.Таму навистина е аргумент за ова да оди национално, се известува на телевизија и да стане новиот коцкање игра на избор.Јас може да се види сега; турнири во пабови горе и долу на земјата, Дејвид Бекам се вклучени како амбасадор, мојата мачка на постер.. не покер. јас верувам дека тоа беше долу на мојот уникатен стил на фрлање на паричка со благ лак, додека балансирање на една нога што го направи сите разликата.Петок, ден за печење.Рачно изработени пусти и аспарагус quiche беа обликувани од ништо.Јас сум навистина Христос-како.Сабота Пијан непрепознатливи, но некако доби £100, по утро во bookies.На НАС Мајсторите е врз нас!Тигар е назад!На врвот на ова, Големиот државјанин се, исто така, но неколку дена далеку.Недела радост е напред.Имаме Голема Fella Благодарение и Црна Apalachi веќе во шкафче.Сите се зборува за Пон Mome по Cheltenham, но се држи со оние двајца и јас ќе одам да додадете Ирски Raptor – иако untried на растојание тој сака големи огради ја освои минатата година Topham.Исто така, додавајќи Schwartzel, Westwood и КЈ Choi на Мајсторите зема по нивните последни настапи.Јас понудата ќе добра ноќ.Работи вкупен по Недела 10: £1335 Анте-пост портфолио Коњ Тркачки Голема Fella Благодарение – Големиот Национален 20/1 Црна Apalachi – Големиот Национален 16/1 Ирски Raptor – Големиот Национален 40/1 Kieron Fallon – Џокеј Првенство 7/2 координирано Cut – Го Дерби 33/1 Фудбал Chelsea – Премиер Лига 6/4 Бордо – Лигата на Шампионите 33/1 Барселона – Лигата на Шампионите 3/1 Кардиф – Шампионатот 25/1 Aston Villa – ФА Купот 9/1 Ангажирање Messi – Лигата на Шампионите најдобар стрелец 9/1 Didier Drogba – Премиер Лига најдобар Стрелец 6/1 Торес – Врвот на Светскиот Куп Стрелец 12/1 Snooker Динг Junhui – Светското Првенство 12/1 Стивен Maguire – Светското Првенство 14/1 Голф Ник Watney – НИ Мајстори 50/1 Чарлс Schwartzel – НИ Мајстори 60/1 КЈ Choi – НИ Мајстори 80/1 Ли Westwood – НИ Мајстори 22/1 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ехо казино броење наспроти јапонија.