дин casino resort цената на акциите денес

што се случува ако не не извештај за коцкање добивки

Светската Боксерска Организација welterweight шампион Теренс Crawford (34-0, 25 Ко) е силно фаворизира да ја задржи својата круна против предизвикувач Amir Кан (33-4, 20 Ко) кога двајца се сретне во Медисон Сквер Гарден во саботата вечер.На многу очекуваната рунда јами еден од најдобрите фунта-за-фунти боксери во светот против еден од најголемите имиња во welterweight поделба на она што треба да биде забавен – ако не на крајот конкурентни – се бори.Многумина денес го сметаат Crawford да биде најдобрите светски боксер.Прстенот има него рангиран како втор во својата фунта-за-фунти вта, заостанува зад себе само лесни Vasiliy Lomachenko, со ESPN, исто така, ставајќи му во иста позиција. BoxRec, исто така, има него рангиран како второ, заостанува зад средна шампион Саул Alvarez.Но, и покрај тие признанија, Crawford се уште не домаќинство име, дури и ако сериозни бокс навивачите се знае точно колку е добар тој е.Одлучувачка победа против Кан на еден од светски најпознатите storied арени може да помогне да се направи поголема ѕвезда, дури и ако тоа не му даде можност да ги собереш на друг светски првак. "Јас верувам дека сите борби што јас се бори од тука од надвор се за мое наследство.Тоа е зошто јас сакам најголемите борби таму," Crawford изјави на новинарите во среда на прес-конференцијата дин casino resort цената на акциите денес. "Amir Кан името дојдоа бидејќи тој беше следниот најдобар welterweight [располагање за да се борат] во поделбата." Многумина веруваат дека Кан е улогата во серијата е повеќе да се обезбеди големо име за Crawford да победи отколку да всушност се стави до борба.Но, додека Кан не може да биде високо ценета како што некогаш беше, Британскиот борец некогаш била обединета светлина welterweight светски шампион и освојувач на лесни бокс сребрен медал на олимписките Игри во 2004 година.Овие денови, многу точка до три брутална нокаут загуби како доказ за слаб брадата и неможноста за Кан вистински предизвик на врвни борци во светот.Но борбата promotor Боб Arum вели дека многу се дисконтирање само како талентирани Кан всушност е што се случува ако не го пријавите вашиот коцкање добивки. "Јас сум бил околу бокс за повеќе од 50 години, и јас сум видел многу работи и јас знам за што зборувам. Amir Кан е добар боксер," Arum кажано Yahoo Sports што се случува ако се подготви во blackjack. "Тој се случува да им даде Crawford пекол на борбата.Ако тој е во неговите најдобри и Crawford е во неговите најдобри, јас не сум велејќи дека тој ќе победи.Она што јас го велам е, ако Crawford е во потрага минатото него за некои други борба, која јас не мислам дека тој го прави, Кан е сосема способен за освојување на овој." Дали Arum верува дека, или тој е само се обидува да изгради возбуда за борба, Кан има рече дека тој мисли дека тој има шанса во саботата вечер, како и што се случува ако не не извештај за коцкање добивки. "За оние луѓе...дека се размислува за тоа нема да биде лесен се бори за него, бидејќи тие си земајќи ме од последната борба против Варгас, мислам дека ќе одам да го шокира светот", Кан изјави Yahoo Sports, говорејќи од неговата едногласна одлука победа над Самуил Варгас во септември. "Ако тие се размислува, јас ќе одам да биде иста како борец дека се борат, тие ќе бидат во голем шок." Но, без оглед што Кан носи на маса, oddsmakers се во врска Crawford како едноставно супериорен боксер.Според Westgate Лас Вегас SuperBook, Crawford е -1800 омилен да победи на борба, додека Кан може да бидат поддржани на +900..