O que e o пати

ехо манго red hot покер

Арена Трки Компанија ("ЛАК"), најголемиот racecourse група во велика БРИТАНИЈА, има стекнато мнозинскиот дел во Vermantia, водечки провајдер на мулти-канал содржина решенија во светот. Vermantia Основач и Извршен директор, Filippos Antonopoulos, останува како акционер во бизнисот и ќе продолжи во својата извршна улога.Договорот обезбедува ЛАК проширува својата меѓународна дистрибуција капацитет преку Vermantia глобалното партнерство дофат на 31 земја, како и договори со повеќе од 20 големи игри оператори.Преку додавање на Vermantia ПОВРЗЕТЕ, на производот, нудење, сега вклучувајќи над 60,000 живеат настани секоја година направен од висок квалитет на horseracing и greyhound трки од САД, Австралија, Јужна Африка и велика БРИТАНИЈА, на сите кој е поддржан од широка портфолио на виртуелен спорт во индустријата.ЛАК ќе се забрза Vermantia возење да се создаде глобална содржина центар во Атина, ја прошири својата технологија тим и на инфраструктурата, и да се продолжи за дизајн на иновативни решенија за конвергенција на мало и дигитални канали, и постојано подобрување на играчкото искуство o que e o пати. Vermantia ќе продолжи да биде ексклузивен добавувач на ЛАК портфолиото на воспоставени greyhound содржина во широк спектар на меѓународните пазари, многу од кои веќе добиваат Vermantia е обложување канали, вклучувајќи ги повеќето од Јужна и Источна Европа и Суб-Сахарска Африка.Згора на тоа, Vermantia ќе произведуваат и испорачуваат нарачана канали на мало оператори, како и дистрибуција на дополнителни содржини контролирани од страна на ЛАК.ЛАК Главен Извршен директор, Мартин Cruddace, рече: "ЛАК има воспоставено себе, заедно со своите медиумски партнер На Трки, како број еден во велика БРИТАНИЈА и меѓународни коњ и greyhound содржина на правата на носителот и дистрибутер на меѓународниот пазар.Стекнување на Vermantia совршено се вклопува со нашиот постоечки права портфолио на традиционалните доверливи КЕСИ greyhound содржина и премиум меѓународни содржина. "Технолошки достигнувања значи дека правата на сопствениците, сега имаат можност да работат заедно на двете продажба и испорака, изработка на стариот бизнис модел, кој се потпира на неповрзани трети страни, застарена.Во нашиот поглед на правата на сопствениците веќе не треба да им даде далеку вредност на тие трети страни и нашите се занимава со horseracing и greyhounds во САД, Австралија и Јужна Африка укажуваат на тоа дека предлог." Vermantia Основач & Главен Извршен директор, Filippos Antonopoulos, рече: "Ние сме возбудени за да се направи оваа справи со ЛАК тим и со нетрпение очекуваме да, влијаејќи на голема хемија помеѓу нашите екипи за да се обезбеди силна платформа за нашиот бизнис. "Нашата соработка со ЛАК зема трки производ verticalisation на следното ниво, премостување на правата и финансиски дофат на индустријата stalwart со технолошки возило, кои ги комбинира содржините технологии и обложување технологии, доведувајќи до пазарот на крај-до-крај трки нуди дека навистина се поставува ни се распаѓа. "Ние сме во потрага напред за зголемување на Vermantia е продуктната линија, да влезат на нови пазари или да се прошири нашето присуство во постоечките, се одржи нашата фокусираме на нашите потреби на клиентите, и ги нашите бизнис на следната фаза на конкурентна и динамична присуство во глобалната гејминг индустријата." За понатамошни информации, молиме контактирајте: Susannah Гил Директор за Надворешни Работи Арена Трки Компанија Канцеларија: 020 7802 5120 Мобилен: 07751 870 929 е-пошта: [email protected] Дијана Theodoridi Маркетинг & Комуникации Координатор Vermantia Канцеларија: +30 213 00 65 500 e-mail: [email protected] За Vermantia: Vermantia е водечки провајдер на omni-канал содржина решенија за игри на среќа, игри & обложување оператори во светот.Основана во 2007 година, со седиште во Атина со регионалната канцеларија во Италија, како и претставници во велика БРИТАНИЈА & Романија, компанијата функционира низ 31 земја, достигнувајќи 22 оператори на меѓународно ниво.Со докажано досие, јурисдикции присуство & долгорочни односите со клиентите со најголемите играчи на пазарот (e.г. IGT, OPAP, SNAI, INTRALOT ГРУПА, НАУЧНИ ИГРИ, EUROFOOTBALL, SUPERBET, CSLA), Vermantia претставува one-stop-shop за игри содржина агрегација и испорака, обезбедување на 25+ висок квалитет на виртуелни игри, најдобрите Меѓународни живо спортски и тркачки настани, како и 85+ инстант победи игри, eSports и DFS.Компанијата има инсталирано повеќе од 40.000 Vermantia Поени (компанијата сет-топ кутии) во малопродажните продавници на меѓународно ниво и е оперативен 32 живо & виртуелен спорт мало канали низ целиот свет не покер. Vermantia е Придружен Член на Светот Лотарија Асоцијација (WLA), Азија Пацифик Лотарија Асоцијација (APLA) и Европската Асоцијација на Лотарии (ЕЛ) ехо казино броење наспроти јапонија. Vermantia беше доделена на SBC Најдобри Мало Обложување Производ во 2017 и има добиено разни награди за Екстровертност и Национални Бизнис Шампион од грчки и Европски Конференции.Повеќе информации за Vermantia може да се најде на www.vermantia.com За ЛАК: Трки Арена Компанија ("ЛАК") е најголемиот racecourse оператор во велика БРИТАНИЈА.Во 2017 ЛАК racecourses ќе биде домаќин 540 тела со 1,2 милиони луѓе присуствуваа дербито во една од ЛАК е racecourses секоја година.ЛАК е составена од следниве шеснаесет racecourses: Бања, Брајтон, Chepstow, Doncaster, Ffos Лас, Fontwell Парк, Голема Yarmouth, Hereford, Lingfield Парк, Њукасл, Кралската Виндзор, Sedgefield, Southwell, Uttoxeter, Wolverhampton и Worcester.ЛАК тече четири на шест сите временски услови racecourses во велика БРИТАНИЈА нуди три различни типови на површината за коњи да се кандидира на: Polytrack на Lingfield Парк, fibresand на Southwell Racecourse и tapeta во Њукасл и Wolverhampton Racecourses – само tapeta трки површини во Европа.Во 2013 ЛАК пионер на Сите Временски услови Првенство кое се види коњи се натпреваруваат во текот на зимата за шанса на квалификациите за £1 милион Финалето на Денот на велики петок во Lingfield Парк.Оваа иницијатива е да им помогнеме да се подигне профилот и престижот на сите временски услови трки во Велика Британија.ЛАК домаќините дербито на сите нивоа на спортот од Класа 7 до Група 1s ехо манго red hot покер. Doncaster Racecourse е дом на светот е најстарата Класичен, Св Leger, работи секоја година во септември, како дел од четири-дневна St Leger Фестивал.Функција скокови трки вклучуваат Одделение 1 Борат Петтиот Пречка на Њукасл Racecourse, Велшкиот Националниот на Chepstow Racecourse и Midlands Националниот на Uttoxeter Racecourse.Како и трки, ЛАК, исто така, работи во еден хотел во Wolverhampton Racecourse, хотел, лекувалиште и голф на Lingfield Парк и Границата Minstrel јавна куќа на Њукасл Racecourse во основа на Gosforth Парк.ЛАК е значаен акционер во horseracing ТВ канал На Трки, која ќе се емитува на Небото платформа за в.14 милиони домови, и JV партнерство со Трки, во БРИТАНИЈА и во РБИ Трки која продава велика БРИТАНИЈА и Ирска Трки за обложување продавница оператори ширум светот.Во 2015 година ЛАК поставување На Дербито Партнерство.Ова друштво со ограничена одговорност претставува медиумите права на 15 ЛАК во сопственост-racecourses и 7 независни racecourses Fakenham, Ffos Лас, Hexham, Њутн Игуменот, Plumpton, Ripon и Towcester.ЛАК игра клучна улога во Британскиот Трки.Тоа е акционер во Британскиот Шампионите Серија и Racecourse Податоци Компанија; потписник на Британскиот Horseracing Орган е и Коњаници е Група Парите Договор; и на одборите на Racecourse Асоцијација ("РКА"), Големи Британски Трки ("GBR") и Британски Шампион Серија ("BCS").ЛАК вработува над 500 постојан персонал и се занимаваат со 3,500 секојдневен кадар за трки и настани низ својата racecourses.Повеќе информации за ЛАК може да се најде на www.arenaracingcompany.co.uk echec де connexion zynga покер. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre круна казино мелбурн отворање часа божиќ.