четирите ветрови казино ресторани јужна наведнуваат

е mardi gras казино во западна вирџинија отвори

Хитови само продолжи да доаѓа за Канадски онлајн коцкање оператор Amaya Игри, кој е тужен во НАС федералниот суд над својот расте инсајдерско тргување скандал.Во четвртокот, Мериленд-базирани инвеститор Харви Weisman поднесе предлог класа акција жалба во НАС Јужната Област на Њујорк (SDNY), наведувајќи дека Amaya не успеа да го открие shenanigans на својата embattled извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov, кој ја најави оваа недела дека тој беше полагање на неопределено остави на отсуство од компанијата четирите ветрови казино ресторани јужна наведнуваат.

Baazov, заедно со друг Amaya извршување и поранешен финансиски советник, беа обвинети со инсајдерско тргување минатата недела, додека 13 други лица – вклучувајќи Baazov е постар брат Josh – имаше нивните трговски привилегии суспендиран од страна на регулаторот на хартии од вредност во Amaya домот на провинцијата Квебек во текот површни Amaya поврзани со тргување активност датираат од 2010 година е ливади казино затворање. Weisman вели Amaya имал должност да ги открие Baazov е стопанската активност, а исто така не успеа правилно да ги откријат слабостите на нејзините внатрешни контроли е величествен казино уште се отворени. Weisman тврди дека лажни и/или лажни изјави од страна на Amaya execs предизвика компанијата споделување цена да биде вештачки надуени пред пролевање во текот на една петина неговата вредност следниве минатата недела AMF трошоци.Во прилог на Amaya и Baazov, Weisman е примерот листи, исто така, CFO Даниел Sebag како обвинетиот.Додека не се вклучени во минатата недела трошоци, Sebag беше идентификувано како една личност од интерес кога Autorité des marchés финансиери (AMF) ја започна својата истрага во крајот на 2014 година, неколку месеци по Amaya е $4.9 б стекнување на Рационално Група, матичната компанија на PokerStars.Како и со поплава на дневни фантазија спорт класа акција костуми кои следеа минатата есен податоци на течење скандал, повеќе адвокатски фирми во различни НАС држави активно се тепа грмушките во потрага за оштетениот инвеститори кои купиле Amaya акции на Nasdaq размена меѓу 8 јуни, 2015 и Март 23, 2016 година, во случај тие да сакате да го додадете нивните имиња на списокот на тужителите.Во САД, класа акција тужби се на компании како barnacles се да чамци: не може да се предизвика бродот да потоне, но што понатаму, што треба да се добиеше далеку, сите се исти.Ова е само уште еден негативен одвраќање за Amaya, со степенот на сериозноста некаде помеѓу ерозија на своите основни покер база на клиенти и монтажа прашања за кои Baazov брат е, всушност, повикувајќи се на снимки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е mardi gras казино во западна вирџинија отвори.