крстот милер вилкинсон сметководители казино

како да се слот ракавица ragnarok мобилен

Нова иницијатива следи воведувањето на californians4ipoker.com веб-сајт Pokerstars и нејзините Калифорнија племенски и cardroom сојузници имаат покренато на анте во борбата за фер и отворен онлајн покер легализација во Сноси Државата од страна на лансирање на нов Професионален Играч Турнеја иницијатива со наслов Нека Калифорнија Игра!Иницијативата ќе биде поддржана од страна на www.californians4ipoker.com веб-сајт започна минатиот месец (види го претходниот InfoPowa извештај).Диск ќе видите меѓународно почитуван покер играчи Daniel Negreanu, Крис Moneymaker, Ванеса Selbst, Џејсон Somerville и Лив Boeree туринг Калифорнија картичка соби и племенски казина и игра против локалните покер фанови.Интеракцијата е дизајнирана да се даде широк пресек на јавноста можност да се дискутираат сите аспекти на внатрешни лиценцирани и регулирани интернет покер и да се создаде свест за законодавна дебата во моментов се случува во Калифорнија.На Нека Калифорнија Игра!PokerStars Про Турнеја започнува во 17 јули и ќе продолжи преку лето, со датуми и места објавени на www.californians4ipoker.com веб-сајт.Првиот излет за турнејата ќе биде во Palomar Картичка Клуб во Сан Диего, каде што генералниот директор на Ник Salem вели дека неговите играчи се во потрага напред за тестирање на своите вештини против Џејсон Somerville и Лив Boeree."Долгорочна ние сакаме да видиме онлајн покер надлежен во Калифорнија за да се подигне профилот на покер и да се изгради нова генерација на покер играчи кои ќе помогнат во земјата врз основа покер соби напредува", рече тој во четвртокот.Ерик Hollreiser, комуникации шефот за Amaya Игри и Pokerstars, рече:"Покер играчи можат да играат важна улога во обликувањето на дебата околу iPoker во Калифорнија па ние сме во потрага да предизвика разговори во покер соби нагоре и надолу државата.Имаме едноставна порака: Нека Калифорнија се Игра!"Hollreiser вели дека голем број на истражувања покажаа дека онлајн покер зголемува интересот во покер во општ, што за возврат го зголемува бизнис во cardrooms и тули и малтер казина.Во исто време, легализација обезбедува фер игра и безбедноста на потрошувачите.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година крстот милер вилкинсон сметководители казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] како да се слот светиот avenger.