круна казино мелбурн отвори денес

slots казино онлајн вистински пари

Дин Места заработил претежно блескав извештај од законот фирма ангажиран од страна на Масачусетс Игри Комисија (MGC) проценка на оператор напорите и политиките на ограничување сексуалното однесување на Бис Бостон Харбор сопственост и во текот на компанијата.Законот фирма Милер & Chevalier неодамна помина блиску до три часа разгледување на 127-страница извештај со MGC на својот мониторинг на Дин извршен ДИРЕКТОР Мет Maddox и неговиот извршен тим.Дин заложбата се рефлектира во некои промени кои веќе се имплементирани во компанијата и во компанијата покажа подготвеност да се продолжи за да се изгради врз тие промени," според законот фирма.Само неколку недели пред компанијата отвори Бис Бостон Харбор јуни минатата година – првата НАС интегрирани одморалиште надвор од Лас Вегас – на MGC доставени евиденција $35 милиони евра парична казна против Дин, наведувајќи компанијата беше соучесници во прикривање на сексуалното однесување на наводите против основачот и поранешен Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Стив Wynn круна казино мелбурн отвори денес. A $500,000 казна беше се плаќаат директно против Maddox, заедно со барањата дека тој и високи извршни директори се набљудувани од страна на Милер & Chevalier на компанијата трошок.Говорејќи на трошоците, годината на мониторинг резултираше во табот на $830,000, и над оригиналната проценка на $575,000 да $775,000 круна казино мелбурн отворање датум. На Милер & Chevalier извештајот, кој се однесува на шест-месечен период, почнувајќи минатиот септември, белешки Maddox е "дарежлив со своето време и ресурси" и вели дека постојат забележителни подобрувања во политики на компанијата, вклучувајќи ги и зголемена транспарентност, за да се справите со сексуалното однесување прашања, тие треба да се појават.По прифаќање на програма за мониторинг минатата година, Maddox се појави во ред со него, велејќи дека во игри на бизнис, некој е секогаш гледа, без разлика дали тоа е клиенти, вработени, или регулаторите.На Милер & Chevalier следење на поднесување не беше затворен да Дин напорите да се спречи сексуална злоупотреба прашања.Тоа, исто така, вклучени финансиски коментари за здравјето на Еверет, Маса.имот, истакнувајќи дека некои директори се загрижени за местото на одржување е бавниот почеток и времето тоа е преземање да се целосно рампата имотот нагоре.Исто така, вработени со кои разговараше закон фирма се загрижени дека оператор не поддржува Бис Бостон Харбор начинот на кој тоа е неговата две Макао и две Лас Вегас интегрирани места.Бис Бостон Харбор отворена кон крајот на јуни 2019 и брзо стана највисоко-заработувачка казино во Заливот Држава.Но, тоа, исто така, стана јасно дека $800 милиони евра во првата година бруто игри приходи (GGR) – Дин почетната прогноза – ќе биде тешко да се исполнат.Имотот notched само осум полни месеци на бизнис пред да биде shuttered во средината на Март од страна на coronavirus пандемија.Масачусетс казина остануваат затворени, додека MGC е разгледување на плановите за повторно отворање на оние места, регулаторот го продолжи затворањето период од три пати.Индустрија набљудувачи велат Bay Државата игри својства, најверојатно, ќе биде последен пат да се отвори во НАС, како MGC не даваат ballpark проценка како да кога тоа ќе се случи.Како дел од нејзините планови доставени до MGC, Дин рече дека тоа ќе го елиминира покер и само што нудат craps во ВИП делот на казино. slots казино онлајн бесплатно без преземете.