слот машина игри за бесплатно

слот машина игри за слободни haunted house

Онлајн коцкање лоби група наречена идеја (iDevelopment и Економска Асоцијација) постави продавница во Вашингтон, ДЦ, само чекори од Белата Куќа и Претседателот Адут е Овалната Канцеларија.Коалицијата вклучува многу од најистакнатите играчи во интернет коцкање, вклучувајќи Amaya, матична компанија на PokerStars, плус GVC Стопанства, сопственик на bwin и partypoker, и велика БРИТАНИЈА oddsmakers Paddy Power Betfair.Со неговата канцеларија се наоѓа во 1717 Пенсилванија Авенија, за помалку од еден блок од Белата Куќа, идеја, вели дека тоа ќе се лобира за членови на Конгрес и државата законодавните тела да помине мерки, со кој се промовира проширувањето на онлајн игри.Непрофитната група вели дека тоа ќе го направите тоа со едукација на политичарите врз економските придобивки на индустрија обезбедува.На државите им е дозволено да се утврди нивната сопствена онлајн коцкање закони поради 2011 мислење издадено од страна на министерството за Правда пресуди дека Жица Акт се однесува само на спортски обложувања.Шелдон Adelson, на милијардер Лас Вегас Песоци сопственикот и еден од Адут е најплодните кампања донатори, се обидел со користење на неговата финансиска моќ за да го убеди Конгресот да се врати на Жица Акт на претходната интерпретација, но, досега, дури и без да навестување на успех.На лобирање фирма се приближува на нацијата капитал вооружени со неодамна го заврши економски извештај нагласува дека плодовите на Њу Џерси е легализирана онлајн коцкање сектор.Во документот насловен "Економското Влијание на Њу Џерси Онлајн Игри: Научени Лекции," директорот на истражувачите Алан Meister и Ген Џонсон каже на државата iGaming пазарот има генерирани речиси $1 милијарди долари во приходи, произведени над 3,300 работни места, и ова предизвика над $124 милиони евра во даночните приходи.идејата не го каже многу на нивниот веб-сајт за Невада и Делавер, други две држави, со регулирана интернет коцкање, како што е економската корист во оние јурисдикции е малку underwhelming.Но, во Њу Џерси, каде игри на приходите од интернет казино сајтови продолжува да се зголемуваат, идејата е повеќе од возбудени за споделување на Градина Државата онлајн игри на скицата слот машина игри за бесплатно.
"Њу Џерси е искуство обезбедува вредни лекции за другите американски држави со оглед iGaming легализација," Џеф Ifrah, игри адвокат и еден од основачките членови на идеја, се вели во presser без регистрација. "Државата работното опкружување и регулаторна структура .. слот машина бесплатни игри за android. може да биде имплементиран од страна на други јурисдикции, со многу потребните работни места и приходи од даноци." Лобирање и Вашингтон одат заедно како Америка и јаболко пита.И $240 милијарди американски казино индустријата не е странец да игра на кампањата во ВАШИНГТОН за да се влијае врз членовите на Конгресот.Индустријата за децении се потпира на сега-пензиониран Невада Сенаторот Хари Рид е присуство на Главниот Рид.Но, со неговото заминување, казино компании кои се во голема мера на сопствена.Американскиот Игри Асоцијација (АГА) се појави како главен лоби група работи во име на индустријата во целина.Членовите на јадрото на трговија група вклучуваат Лас Вегас Песоци, Дин Одморалишта, и MGM.На АГА е мисија е да "немилосрдно и заштита од штетен и често misinformed јавните политики," и да го отвори патот "патот напред за развој, иновации, и реинвестирање." Укинувањето на сојузниот забрана за спортско обложување е на друштвото примарен фокус во последниве месеци.Покер Играчи Алијансата е уште еден iGaming наменети за лобирање фирма, која кампањи за ставање во промет на интернет покер. слот машина игри за слободни haunted house.