бостон билјард клуб покер соба

волшебникот од оз слотови бонус монети

Ли Дејви ги споделува своите погледи за тоа зошто тој ќе биде поддршка на Хонг Конг Ѕвезди, кога Глобалната Покер Лигата клоци исклучување во сериозно април, 15. Кога јас бев 6-години, а на училиште дете ме повика Chink.Тоа беше периодични тема.Плачев сите на пат кон дома и да се праша мојата градина ако било кој од нашите роднини беа Кинески.
"Седни, Ли.Имам нешто да ти кажам." Мојот стар човек не беше мојот биолошки татко.Наместо тоа, тој беше некојси јас никогаш не се сретнале, кој истрча надвор, кога бев со големина на дрвото.Мојот биолошки татко беше од Хонг Конг.И тоа НЕ е причина јас сум поддршка на Хонг Конг Ѕвезди, кога Глобалната Покер Лигата (GPL) клоци исклучување во под fortnight е време.Или е тоа?Во текот на нацрт, секој тим менаџер беше активен на социјалните медиуми.Еден од играчите кој е на располагање за да бидат избрани во прашање зошто Celina Lin беше изборот релативно непознат играчи за нејзиниот тим?Lin одговори веднаш се наведува дека таа имаше одговорност да им помогне расте покер во нејзиниот регион, и ова беше најдобриот начин да го направите тоа.Тоа беше интересен одговор, бидејќи тоа го покрена прашањето, јас воопшто не мислев на пред.Што е целта на GPL тим менаџер?Ако целта на тимот на менаџерот е да се победи на GPL, тогаш тие би ги одбрал најдобрите играчи за својот тим.Јас мислам дека тоа не се случило.Наместо тоа, таму е комбинација на избори што се чини дека да потекнуваат од желбата да се победи, да се зголеми marketability на нивниот тим, и, според тоа, GPL.Тоа е она што поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан Шампион, Ruper Старец, имаше да каже за ова: "Во моментот, секој тим има 'Harlem Globetrotter' поднесе жалба до тоа.Се чини како ако тие се обидуваат да се стави на забавен спектакл наместо да се обидува да победи на работа.Јас да ви кажам што.Имаа тие испратиле $5m првата награда зема би биле многу различни. "Јас сум сигурен што целите се за секој тим менаџер.Јас сум сигурен дека сите тие имаат различни цели.Но тоа се чини да биде комбинација на маркетинг и победа, и постојат голем број на играчи кои се вклопуваат во таа среќен медиум." Географски Фокус или Одат За Победа?Светот на спортот во голема мера влијае на моите верувања и вредности.Јас сум доживотно Манчестер Јунајтед и Англија фан.Сакам да се види момци од Манчестер играње во првиот тим, и ако не се Манчестер, а потоа играчи од велика БРИТАНИЈА.Пол Сколс, Ники Бат, Ryan Giggs, на браќата Невил и Дејвид Бекам опремени совршено во оваа идеја.Се разбира, тоа помогна дека тие биле светска класа.Јас сум фан на светска класа талент доаѓа преку, но јас погнуси тоа кога просечната не-велика БРИТАНИЈА врз основа играчи се избрани да игра за Јунајтед во местото на младо на еднакви способност бостон билјард клуб покер соба. "Но зарем тоа не е грешка на земјите во развој во спортот?" Старец пози, "Тоа не е недостаток на можност, тие едноставно не е доволно добар." Мислам дека е Постар точка е валидна.Сепак, јас верувам дека постои екстремен притисок се применува на фудбалски менаџери за да добиете резултати, во краток рок.Тоа ќе биде интересно да се види дали GPL Тим Менаџери се чувствуваат овој притисок во иднина.Јас не сум единствениот кој се верува дека GPL треба да се воведе утврдено дека принудени тим менаџери да изберете одреден број на играчи кои беа или од градот на потекло или, барем, на земјата.Сакам да се види Fedor Holz игра за Берлин Мечки.Сакам да се види Џонатан Duhamel игра за Монтреал Државјани.Тоа е личен избор, туку како " фан ' јас се најде тоа тешко да навиваат за локален страна чисто затоа што мојот град името е на знамето.Јас во моментов живеам во Велс.Ако имаше тим од Swansea во GPL, јас би сакал Роберто Romanello да биде тим менаџер и јас би сакал него да ги собереш локалните Велшки талент.Старец не се согласува: "јас мислам дека ако јас се од Swansea и 'Swansea Silencer' потпишан Фил Ivey текот на локалните Велшки човек тогаш јас ќе биде поголема веројатност да се покаже интерес.Луѓето сакаат (а) за забава (б) блискост.Ако фан бележи играч на ТВ пред тие се веројатно повеќе шанси да се види отколку ако тие hadn ' t освен ако тие имале особено впечатлива карактеристика." Претпоставувам дека зависи од тоа кој е заинтересиран?Кој е фан?Во моментов, на " фан " е член на генералното покер заедница, и таа заедница е исто така дебатираат на оваа тема.Постојат некои кои веруваат како правам дека не треба да биде утврдено е овозможен за да се прифатат локални талент, постојат многу повеќе како Постар, кои веруваат вештина фанфари сè.Но, она што за подолг рок план?Тоа ќе биде корисно за GPL да има лимит на бројот на играчи кои се натпреваруваат за градот дека тие немаат поврзаност со?За ангажман да се случи ќе треба да се чувствуваат врска со играчи на тимот, и за мене, дека конекцијата доаѓаат од место на раѓање, не се некое лице е вештина ниво. "Една разлика помеѓу спортот и покер е играчот не мора да се преселат да се натпреваруваат.Некако јас не мислам дека некои од овие играчи ќе се пресели во нов град.Тоа нема да ме изненади ако најде играч кој никогаш не бил на градот кој има прифатено нив и јас, претпоставувам дека е малку чудно." Рече Постар.Вештина v Среќа Додека јас бладање за мојот треба да имаат Велшкиот тим полн со Долина момчиња и Долината девојки.Старец верува дека јас треба да се фокусира на начинот на натпревари ќе се играат а не луѓе кои ќе ги игра бостон билијард покер nashua nh.
"Во спортот и eSports постојат индивидуални болки, и тие се случуваат доста често.Сепак, постои многу повеќе дефинирани вештина раб.Арсенал обично ќе победи Sunderland, бидејќи тие се подобар тим исто како Fnatic ќе победи NiP бостон билијард казино nashua њу хемпшир. "Од она што го читате на форматот, тоа е во суштина шест или па donkaments, и дека ќе се сведуваат на доста среќа.Утврдување вештина во краток рок во покер е тешко.Јас се користат да уживате во гледањето на огромен главите-up showdowns онлајн, бидејќи тоа беше една битка од кои повеќето вешти играчи беа. "Sportifying покер не е лесно.Јас сум сигурен дека Алекс има многу начини да се направи тоа забавни и сите ние треба да се зад него и се потрудиме да бидете сигурни дека тоа успева.Имаше период кога покер беше возбудлива за многу луѓе, но не сум сигурен како да се (а) да го оставите што, (б), ако тоа е уште можно волшебникот од оз слотови бонус монети. "Мислам дека она што е одлично за спортот во целина, тоа е физички игра каде што нема решение.Луѓето кои работат најтешките и се случи да има најмногу вештина ќе победи, но тегоби исто така и се случи волшебникот од оз слотови app store. "Викенд на почетокот на април е CS: GO специјалност.Тоа е $500k за првиот, $125k за вториот итн.Ако сакате да видите видео игра sportify ќе треба да го провериш на Грч, ќе има милиони луѓе гледа десет момци пука едни со други на нивните компјутери.И тоа е смешно забавни." Мислам дека тоа е неверојатно важно за вештина за да се триумфира над среќа постојано ако GPL се случува да имаат долгорочен успех.Е покер способни за производство на ова?Јас не сум толку сигурен, а можеби и HoldemX ќе биде клучот?По џвакање на масти со Постарите за време, јас го остави за да се добие под прекривки за неговата секојдневна сиеста.Во размислување, сфатив дека многу од мојата верност кон географски модел доаѓа од времето кога дете ме повика Chink.Тоа веднаш се вметнува мене како да се биде различен.Гледав во моето семејство различно за прв пат.Тоа беше толку очигледно дека нашите очи беа различни.Зошто мораше јас никогаш не видел дека пред тоа?Јас станаа малцинство.Ми беше аутсајдер.И денес, јас се уште се дејствува на тој начин.Тоа е мојата приказна, и за време нејзина лепење.Освен ако не се среќни да живеат во Манчестер време на време Ферги е fledglings беше дозволено да се размавта своите крилја, географски модел секогаш ќе се креираат тимови на underdogs.И тоа е зошто јас ќе се надеваат Хонг Конг Ѕвезди победи на GPL.Претпоставувам дека тоа е така бидејќи никој друг не се очекува од нив да, и тоа што таа одбра локалните талент е причината.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.