е хавајски градини казино отворен денес

данок на онлајн покер добивки

Пад на ликвидноста може да биде силен водечки индикатор на застој во ВИП и high-end премиум маса [играат во Макао]," изјави понеделник белешка од Sanford В. Bernstein Ltd е хавајски градини казино отворен денес.
Макроекономските индикатори во Кина се претвори помалку позитивно", рече мемо на Макао игри на пазарот, издадена истиот ден од страна на Јапонски брокерски Номура.n понеделник, Sanford Bernstein аналитичари Vitaly Umansky, Жен Гонг и Јанг Xie цитиран како негативна да VIP игра фактот Кина централна банка, народна Банка на Кина имаше најави дека вкупната социјална финансирање имаше во Мај се RMB1.06 трилиони долари (US$155.2 милијарди евра), односно, 11 проценти подолу пазарот консензус и надолу 24 проценти месец на месец.rokerages велат дека ваквото финансирање е обично прокси – од еден до шест месеци заостанува – основа за вршење на Макао VIP коцкање сегмент.omura рече дека има забележано "силни приказни" помеѓу ВИП приходи раст во Макао и Кина пазар на недвижности е хавајски градини казино отворени уште. За таа цел, Пекинг дома цени, кои се искусни двоцифрена цената се зголемува во последниве месеци, објавено на 4-отсто последователни пад во Мај.Ние сме исто така, гледајќи decelerating трендови во други главни области, вклучувајќи Гуангжу," рече Јапонски посредување.Недела белешка од Дојче Банка за Хартии од вредност Ад имаше предложено Macau е јуни казино GGR е веројатно да бидат на врвот на 2017 е година на година раст споредби, на circa 30 проценти проширување.ut Камерон McKnight и Роберт Брегот, аналитичари во Велс Фарго Хартии од вредност ДОО, изјави во понеделник кодови во однос на Кина вкупно социјална финансирање: "Месечен раст е сам, па ние претпочитаат заостанува 12 месец на кредитниот раст, што не функционирам во Мај до 16 проценти раст, од 10 проценти раст во април." посебна понеделник белешка од Номура – издадени по неодамнешните средби со високи раководители од неколку Macau казино оператори и со Macau наставно – изјави: "Казино оператори кои што се сретна со остане unconvinced од неодамнешните VIP подобрување, наведувајќи дека поголемиот дел од ВИП раст одеше да Дин [Macau Ltd], кои веруваме корист од враќањето на Дејвид Група, по затворањето на своите Macau операции во јануари 2015 година. Казино concessionaires' претпазлив став кон ВИП е поддржана од Галаксијата [Entertainment Group Ltd е] последни напори да се намали VIP табела брои од 20 проценти..." страствен Katz, на Telsey Советодавната Група ДОО, рече сепак дека најверојатно невнимателни проширување на вкупните Macau казино GGR за јуни – што неговата институција во моментов проекти да изнесува 33 проценти на 34 проценти година-на-година – ќе доведе до ревизија на втората четвртина резултати проекции во однос на Макао казино оператори е на чело на покер среќа.

Консензус проценки ќе треба да се движат на повисоко во пресрет на квартална приходи извештаи во средината на јули," рекол тој.nalysts ДС Ким и Шон Zhuang на ЈП Морган Хартии од вредност (Азија Пацифик) Ltd сметаат дека јуни "може да биде уште еден 'победи месец'" данок на онлајн покер добивки. Со оглед месец на датумот трендови, ние сега се очекува јуни GGR да скокаат 30% да 33% од година-на-година (кажува circa MOP700 милиони [US$87.1 милиони] дневно се кандидира го оценувате).Ова ќе биде добро понапред од нашите првични очекувања од +20 проценти на +24% и најновите трендови (+24% во Мај, +16% во април)," додаде ЈП Морган во понеделник 's забелешка. данок на покер добивки ирска.