Relic great work slot civ 6

дарвин ортиз на казино игри

Во Обединетото Кралство и Обложување и Игри Советот (BGC) трговија групата го објави изјава со барање владата да спроведе спектар на мерки за да им помогне на членовите времето неодамнешната криза во бизнис предизвикани од coronavirus појава.На BGC се залага во името на нацијата земјиште-врз основа на вложување и игри индустрии, како и неговата обложување продавници и iGaming оператори додека нејзината петиција следеа по објавувањето на новата влада советува вчера дека counselled луѓе за да се избегне преполн места како што се пабови и клубови и да престане сите не-суштинските патување.Персонал за поддршка: организацијата користи апел да се побара од неодамна инсталиран Канцелар на Exchequer, Rishi Sunak, за спроведување на 'итна помош' што ќе им помогне на своите членови со нивното вработување трошоци.Тоа се изговара дека ова треба да идеално вклучуваат 'време да ги' забавува за сите задржаниот данок на добивка како што се Плаќаат Како да Заработите (PAYE) и Националниот Осигурување заедно "бизнис стапки олеснување и време да се обрне на давачки и corporation данок'.Брза рекалибрација: На BGC изјави дека неговото барање беше формулиран по консултации со своите членки и дека владата треба да згора на тоа се разгледа привремено суспендирање 'консултации периоди' па како да им овозможи на своите членови "workforces да биде "flexed speedily' во ред 'за да се осигура континуитетот на бизнисот.' Длабока криза: групата изјави дека казина во Велика Британија неодамна се гледа клиент нивоа се намалиле до 90%, додека sportsbetting фирми се загрижени за влијанието на неодамнешната одложување на неколку големи спортски настани, вклучувајќи 2020 УЕФА Европското Фудбалско Првенство, на Шест Нации Првенство и нивните најдоходовната за еден ден, настан на годината, Големиот Национален horseracing extravaganza од Aintree Racecourse.Финансиски средства: На BGC, исто така, побара од владата да се стави притисок врз банките за да ги прошири својата поддршка за мали и средни претпријатија преку иницирање на отплата и каматна празници и да ги преземат послуша на порано барање за реформирање на постојните комерцијални даночни стапки, така што се 'за да се овозможи повеќе мали бизниси за да ги искористат предностите на мал бизнис мало го оценувате олеснување.' Гори неопходноста: Мајкл Dugher, Главен Извршен за BGC, кои се користат молба да објави дека неговата организација членовите се во моментов се соочува 'невиден предизвик да се задржи и на клиентите и на персоналот безбедно' додека истовремено се загрижени за нивните плати обврски.Тој исто така изјавил дека Британската земјиште-базирани онлајн игри индустрии "итно треба времено владата за поддршка' заедно со владата за да се " разбере дека осигурување, едноставно не покривање на влијанието на пандемија.' Прочитајте изјава од Dugher.. relic great work slot civ 6. "Ние се зборува со владата за да се осигури дека е целосно свесен за криза со кои се соочува нашите членови и дискутирање на неопходни чекори за да им помогне на одмор индустрија и нејзините вработени преку овој неверојатно предизвикувачки период.Оваа е национална вонредна состојба и на владата е јавно здравје, одговор треба да се распоредуваат во размер од итна помош за бизнисите и за работниците." das beste онлајн казино дер велт.