како да се направи на приватни табелата во zynga покер

бафет ѕвезда град казино сиднеј

Christophe Де Meulder освои 438-entrant (108 ре-записи) €550 Главниот Настан во Белгискиот Шампионат.Казино Blankenberge дејствуваше како домаќин, и Kindred Група Unibet презеде улога на спонзор.Настанот го донесе во €219,000 во паричната награда, и Де Meulder на врвот на 63 луѓето кои го направија пари, банкарство првата награда на €42,020 по неговиот џеб пет победи 86cc сите-во, пред пораз во финалето страна на неговите глави-up средба со Samir Akhoullou како да се направи на приватни табелата во zynga покер. Christophe е победа во Казино Blankenberge беше неговиот трет живеат турнир победа, а вториот во Белгискиот Шампионат, по преземањето надолу €220 купи-во случај тепање 127 учесници да банка €6,585 првата награда назад во 2016 година бафет реки казино des plaines. Christophe Де Meulder – €42,020 2 бафет ресторани во suncoast казино. Scroons Вернер – €5,080 9 бафет ѕвезда град казино сиднеј.

Koen Lauwereys – €13,420 5 borgata $100 мистерија слот долари.