Bordertown казино rv одморалиште рено невада

како да се пресмета на следниот број во рулет

Бојд Игри Корпорација најави својата $45m експанзија планови за Делта Падови тркачката патека Казино Хотел во Vinton, Луизијана.Бојд Игри планови да се ревидираат сите 200 постојните простории на имотот, кој е поставен за завршување во 2016 година, да се даде нов изглед и чувство на хотелски.Во прилог на компанијата ќе биде додавање нов хотел кула, кој 167 дополнителни гостин соби и апартмани.Настрана од хотелот, Делта Падови тркачката патека Казино Хотел ќе се ревидираат својата храна и пијалаци капацитети, како и да ги прошири своите специјални настани центар за подобро да се приспособат на состанокот и банкет функции. "Делта Падови е исклучително популарен со своите гости, и побарувачка го надминува она што може да се приспособат со нашите постојниот објект", рече Бојд Игри Претседател и извршен ДИРЕКТОР Кит Смит bordertown казино rv одморалиште рено невада. "Со 370 соби и апартмани, Делта Падови ќе биде подобро позиционирана за да се исполнат овој растечки побарувачката, давајќи ни можност да се прошири на нашиот единствен бренд на гостопримство за повеќе посетители отколку кога било досега." "Со нашите нови услуги, ние ќе се даваат на нашите гости повеќе опции да уживаат, и многу повеќе причини да ја посетите", изјави Смит. "И преку создавање на поширок забава искуство, ние сме убедени ние ќе привлече многу нови гости на новата Delta Падови." Дизајнот е се завршено, со изградба закажана да започне во септември bordertown казино ресторан рено nv. "Делта Падови е една од нашата Компанија е најсилниот вршење својства, на издржување на една од најпознатите економски различни региони на земјата," Смит додаде како да се пресмета texas holdem poker шансите. "Овој проект е во согласност со нашата постојана стратегија на разновидност и зајакнување на нашиот не-игри удобности, и ние веруваме дека тоа ќе го испорача солидна враќање на инвестицијата за нашите акционери." Вести следи Момчиња Игри најавата претходно овој месец, pledging $2.5 m за поддршка на проширувањето на Вилијам Ф како да се пресмета на следниот број во рулет.

Harrah Колеџ на Хотел Администрација на Универзитетот во Невада, Лас Вегас (UNLV).Бојд Игри е партнер на UNLV децении и својата заложба понатаму ќе се воздигне на универзитетот програма за привлекување на студенти кои ќе станат идни лидери на индустријата за игри.Компанијата и нејзините високи раководители придонесоа да се бројни универзитетот иницијативи во текот на последните 40 години, вклучувајќи и 30 милиони долари лична донација од Извршниот Претседател Бил Бојд да се најде на Вилијам С како да се пресмета texas holdem шансите. Бојд Училиште на Правото на UNLV.Дополнително, на домашен стадион на UNLV фудбалски тим е именуван по Компанија ко-основач Сем Бојд.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre cerveza en lata por 24 покер.