Argosy казино канзас сити промоции

како не покер кандидира работа

Уште една недела, друга гранка на Тајван за безбедност апарати срамни владата од добивање фатени во нелегално коцкање активност.Во петок, Тајванските медиуми објавија дека двајца полициски службеници во Нов Taipei City бил обвинет за обвиненија за нелегално коцкање.Двајца службеници, кои стојат обвинети за ставање доста голем wagers на безбол игри преку нелегални bookmakers, веќе е деградиран и пренесе на нови задачи.Офицерите' escapades дознае во јавноста, откако една група на мажи, опкружен полициска станица во Sanchong Област на Нови Taipei City, барајќи дека двајца полицајци прават добро на своите долгови да подземни коцкање оператор.Еден од полицајците имаат NT 760k (US $25,160), додека други имаат NT 3m ($99,300).Ова е втора срамни коцкање извештај да го мачат Тајванските власти во што повеќе недели.Минатиот петок, воените власти rumbled нелегална онлајн обложување базен во која беа вклучени голем број на службеници од различни гранки на услугата.За среќа, Тајван е цивили се одвоите малку топлина исклучите органи од страна на добивање во своите коцкање поврзани со проблеми.Во четвртокот, Taipei полицијата се распадна нож и клубот се борат надвор коса салон, сопственик на кој имаше син, кој, наводно, се истрча до бејзбол обложување долгови тој не можеше да го honor argosy казино канзас сити промоции. By на времето полицијата мораше reestablished цел, неколку од луѓето кои се вклучени во вечната морал да биде хоспитализиран, додека 11 лица беа на крајот обвинет за сè, од јавниот ред, уцени и обид за убиство.Конечно, полицијата се уште се обидува да го утврди идентитетот на напаѓач кој пукаше 51 снимки на Taipei замок во вторникот.Зградата е сопственик е, наводно, високо-волумен обложување кит со играчка за победа, и полицијата се одвива под претпоставка дека снимки беа отпуштени од страна на лут bookies бараат да се побараат некои од нивните загуби.Ова е дел каде што ние сакале да истакнеме дека Тајван е правно обложување опции вклучуваат локалните спорт лотарија и, добро, тоа е за тоа.Овие последните инциденти раскошно покажат шупливи победи на забрана-врз основа на коцкање политики, но, како што вели поговорката, историјата се повторува прво како трагедија, а потоа како фарса.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како не покер ротација работа.