рулет игра дефиниција

како да прескокнете испорака слот asda

Ли Дејви продолжува својата Светската Серија на Покер дневници со малку дискусија околу Денот на Таткото рулет игра дефиниција. "Само да ве известувам задник, имав малку среќа на лотарија!!!Дај ми некој текст.Се надевам дека u и Liza се добро задник, ние би можеле да се видиме наскоро." Дека текстот дошол од стар пријател од Долините на оваа недела.За не-Велшки читатели, зборот " Задник,' или 'Butty Момче," е сленг за "Пал' или 'Другарче'.Тоа не е да се меша со зборот "Batty Момче" што значи нешто поинакво во целост.Мојот инстинктивно одговор беше да се каже: "Jammy копиле...зошто не јас некогаш победи на лотарија?" Тогаш сфатив дека јас не играте на Лотарија.Јас текст назад прашуваат дали тој е човекот кој го освои £93m Евра Милиони џекпот? "Не е сосема lol, ние го освои £117k." Јас почнете да се прашувате што би го направил со г 117k.Јас би им даде на 3% (г 3,500) за да се подигне за Ефикасно Давање (РЕГ), јас ќе се стави 22% (г 25,740) во моето портфолио инвестиции, место 10% (г 11,700) во моето истражување/кофа листа на фондот, се организира шамар до свадба фестивал за сопруга и јас, купи мојот син на Armani се види и пред цел копија на Последиците 4, играат некои повеќе покер настани, купат сопруга нешто мислам дека е аце но таа мисли дека е срање, и да инвестира остатокот во мојот бизнис.Почетна вбризгување на љубомора хит моите вени.Брзање се смирува.Голема благодарност за мојот пријател среќа зрачи во форма на "Добро Направено Другарче" тип на текст.Јас не трошат време со него, бидејќи мојот развод, но во вистината почнавме да лебдат освен кога јас се откажете од пиење алкохол.Јас се сеќавам кога бев размислува за напуштање на железничката да се обиде и да ја направат како професионален покер играч.Мојот пријател беше ми помага да се исчисти од мојата гаража кога го прашав за неговото мислење како да прескокнете казино heist preps. "Ако некој може да го направи тоа, ќе може да." Тој рече.Сите други, ми се довери во мисла ми беше ореви.Тој беше првиот човек да ми даде надеж.Тој е одговорен за мене да се биде во можност да го споделам моето мислење со светот.Тоа е срам дека ние летна разлика, но тоа е животот.Како Плацебо е Брајан Molko пее: "имам многу пријатели, исто така многу луѓе.Дека јас никогаш нема да се сретнат, јас никогаш не ќе биде таму.Јас никогаш нема да биде таму.Бидејќи јас никогаш не ќе биде таму." Јас никогаш нема да биде таму, бидејќи јас сум дел од покер е екологија сега.Зборот "индустрија' не го стори тоа за правда.Ова е свет во светот, и освен ако не се дел од неа, нема да го разбере тоа.Тоа е тешко доволно за луѓето во неа.Тоа е целосна на cliques, банди, и snobs.Не секој може да се вклопат во.Неговиот текст, ме натера да го пропушти дома.Тогаш одев надвор од станот, и сонцето почна да sizzle на мојата кожа како да се слот лешник. "Fuck дома," си помислив.Тоа беше Денот на Таткото на оваа недела.Јас никогаш не сум дома за Денот на Таткото.Јас сум секогаш на Светската Серија на Покер (WSOP).Јас играв во Продолжен Нивоа случај кога добив Facebook сигнализација.Мојот син го стави заедно татко и син колаж.Почнав да плачам.Бев збунет.Беше јас да плачат затоа што на фотографија, или фактот дека јас штотуку изгубил 70bb тенџере ККРазводот сам по себе доведе до моето откритие на важноста на патување, не само во чисто материјални 'видов на Ајфеловата Кула' вид на пат, но во духовниот раст вид на патот.Јас сум привлечени кон сонцето.Тоа energizes мене, и ме прави да се чувствувате добро.Кога сум дома, јас се погледне надвор од мојот прозорец и се што е сиво.Зградите се сива, уличните светилки се сива, на тротоарот е греј, и на облаците се во сива боја.Жена ми ми кажува дека тоа често се чувствува како светот се спелеолошки во нас.Тоа е облачно.Тие ги задуши.Јас би сакала да се повлече со него надвор од училиште и влечете за него целиот свет.Јас би можел да ги украде Даниел Idema е топол воздух балон.Имам доволно топол воздух за да ја пополни.Тој ќе дознаете многу за животот, и јас ќе одам да се доживее со него.Но потоа, тука е неговата мајка која може да се разгледа и неговите пријатели.Еден ден ќе се смее како овој мал пакет на радост успева да мочаат во неговото лице кога тој добива малку stiffy, и следно нешто што знам тој е млад човек поставување надолу неговите сопствени корени со stiffy поголем од неговиот Татко.Јас не сум единствената личност да се пропушти нивните деца за време на WSOP.Јас интервјуирани Фабрис Soulier и Стив Watts во минатото fortnight.И двете се водат за исчезнати нивните новородените деца, но и двете ќе се врати да стане полно работно време Татковци откако серијата е завршена.Тоа не е како што за мене.Јас не се чувствувам како полно работно време, Тато.Јас се чувствувам како дел од времето Татко, и јас имам направено толку векови бидејќи добив разведен.Најголемата травестија на растури е влијанието што го има на вашите деца.Тука е бришење, кога ќе одлучите да се растури, немате идеја колку ќе пропуштите вашите деца.Тоа е една од оние работи кои што мора да се доживее со цел да се чувствува болка.Постои многу болка.Добиваат само еден живот.Ќе трепка, и тоа го нема.Тие растат толку брзо, и како тие го прават, па не вие.Но има деца е најголема одговорност ќе може да фостер.Вие не може да се бега од родителство.Да го стори тоа ќе полека да те убие.Никој некогаш рече дека ова требаше да биде лесно, но јас никогаш не мислев дека ќе биде толку тешко.Во една смисла, покер, и на Светската Серија на Покер, спаси ме по мојот развод, но во една друга смисла, се чувствувам како да сум бил ограбен од скапоцени моменти со мојот син.Но, она што може еден човек да направи?Останете дома, под сивите облаци, го чекаат мојот неделен визитација, додека работат во ќорсокак работа?Или можам да добијам на мојот живот, и обидете се да направите најдобро што можам?Како што реков, никој не некогаш рече дека тоа требаше да биде лесно.Кога се е кажано и направено, мислам дека нашите деца ќе дознаете повеќе, гледајќи што ние стануваме, и како можеме да станеме тоа, од било што ние се обидуваме да го сила врз нив.Не сакам мојот син да растат под сивите облаци.Светот е премногу голем место да се решат за тоа.Тој треба да се истражуваат светот, мислат различно од секој друг, и се будам.Се надевам дека тоа се особини тој зема од неговиот стар човек.Ако тој го прави, тогаш сето ова ќе беше достоен за тоа.На жртва на прегратка, бакнеж, и отпочнување на фудбалот, ќе биде достоен за тоа, ако тој учи од тешки одлуки што морав да се направи.Ако не, постои секогаш се лотарија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да прескокнете испорака слот asda.