казино планови за danville va

гроздобер слот машини за продажба ирска

n извршната власт на сад-врз основа казино група Цезар Забава Корп има кажано GGRAsia фирмата има одговори на "формално барање за информации" (RFI) од страна на властите во Tomakomai град (на сликата) во врска со можноста на игри фирма создавање интегриран одморалиште (IR) таму казино планови за danville va.
Tomakomai град е индустриски порта на Hokkaido, Јапонија е најсеверната главниот остров.Оваа е префектурата во сопствената право казино планови за ричмонд. Во Tomakomai, ние одговори на формалното барање за информации од страна на градската власт и на барање за концепт со Hokkaido владата," Цезар Забавата е претседател на меѓународниот развој Стивен Тесни забележани во писмена изјава до нас.е забелешки следеше фирмата учество во дводневна "Hokkaido IR Приказ" настан се одржа во Sapporo, на prefectural капитал, на јануари 9 и 10. Настанот избрана за дискусија од регионот, потенцијалот за хостинг казино одморалиште проект.Неколку други АМЕРИКАНСКИ-базирани игри оператори, исто така, присуствуваше, вклучувајќи Хард Рок International Inc, и U вирџинија.

регионални племенски казино оператор Mohegan Племенски Игри Орган, познат како Mohegan Сонцето.Макао licensees Melco Летувалишта и Забава Ltd и SJM група, исто така, направи презентациите на настанот.аор Рок го даде во текот на истиот настан некои детали од својот предлог да се развие Tomakomai одморалиште.Има премногу, Јапонија-базирани туризам и угостителство фирма Kamori Kanko Co Ltd споменати планови да се развие Hokkaido casino resort во партнерство со органи на Rusutsu Село, во Hokkaido е Shiribeshi под-префектурата.стр три казино проекти ќе биде дозволено во уште не се утврдени локации низ земјата под првиот бран на казино либерализација гроздобер слот машини за продажба ирска. Hokkaido постојано се споменува како потенцијална локација за една од Јапонија е првата такви места.okkaido беше еден од неколкуте Јапонски локации од интерес за Цезар Забава, Г-дин Тесни забележи гроздобер слот машини за продажба австралија. Ние сме биле состанок со заинтересираните страни во текот на Јапонија, како во големите градови и помали регионалните области, кои споделување на нашата визија за еден Јапонски IR партнерство, што навистина е одраз на најдобрите на Јапонија.Ние ја видите Yokohama, Tomakomai, Осака и Токио како многу атрактивна развој локации," Г-дин Тесни забележани за нас.e истакнато дека неговата фирма ќе продолжи да се разгледа на "сите можности низ Јапонија" и "да не се отфрли било можности" во оваа фаза.e напиша во својата e-mail за да GGRAsia: "врз Основа на она што сме го слушнале, ние веруваме дека се само голема оператор да предложи IR се карактеризираат со вкупен wellness ('ikigai'), што е во согласност со Kansai регионот долга историја на лидерството во медицинската и здравствената индустрија, а исто така го зајакнува теми предложени од Осака за 2025 Светот Експо," Г-дин Тесни рече, се однесуваат latterly на голем меѓународен настан кој Осака неодамна го доби правото да биде домаќин гроздобер слот машини за продажба.

Во Yokohama, локалната самоуправа се стави надвор барање да се соберат информации во пресрет на донесување на одлуката дали да се подигне својата рака за да стане кандидат сајт," Г-дин Тесни забележи црна мечка казино дулут минесота. Ние сме свесни и почитување на одлуката допрва треба да биде направен во поглед на привлекување на IR, и затоа не се во фаза на споделување на информации за локации или други специфики, " извршниот почитуваат, осврнувајќи се на Yokohama..