гроздобер слот машини за продажба австралија

црна мечка казино календар на настани

Лондон, на 30-ти јануари 2014 – Oddslife, водечки снабдувач на социјална спортски обложувања технологија на коцкање и медиумските индустрии, ќе биде на МРАЗ Целосно Игри да разговараат за нов клиент signings и иновативни решенија преку Веб и iOS во време за Светското Првенство 2014 година гроздобер слот машини за продажба австралија. Oddslife потврди партнерството со шпанските медиуми гигант MARCA.com со цел да обезбеди социјална обложување игри и содржини за своите читатели преку претстојните издание на MARCA 'Ел Гуру" социјалните игри бренд (започне закажан за 1-ви февруари 2014 година).Амбициозната start-up предводена од Индустријата за игри ветеран Расмус Sojmark има исто така се потврдува и обновувањето на социјална обложување партнерства со Грција водечките спортски медиуми и радио радиодифузер спорт-фм.гр и Данска е најголемата онлајн спортски и фудбалски портал – Задебелени букви.dk, како и постигнување договор со Бугарија е најголемиот спортски медиуми група Sportal.bg.Во текот на 2013 година, Oddslife работеше напорно на подобрување на корисничкото искуство, игра и софтвер скалабилност.Нови функции лансиран во 2014 година вклучуваат интересна приказна линии, незаборавни спортски моменти, во-игра обложување, API, или шансите се хранат интеграција, длабинско поврзување, значки, виртуелни трофеи, статус нивоа, повеќе leaderboards, head2head предизвици, вистински награди и многу повеќе гроздобер слот машини за продажба. Oddslife ќе биде со користење на оваа социјална обложување технологија експертиза да се развие лесна интегрирани лаптоп и iOS Апликација решенија со еден знак-на околу ова лето е Светскиот Куп, со што се овозможува bookmakers и медиумите фирми да се вклучат различни видови публика на забава и забавни ниво. Oddslife извршен ДИРЕКТОР & Основач Расмус Sojmark коментира:"тоа е зафатен и успешен почеток до 2014 во Oddslife.Овие висока видливост спортски медиуми, компании се токму од типот на стратешки партнерства ние сакаме да се работи со нив, во секоја земја." "Имаме и многу нови возбудливи случувања за 2014 година вклучително и iOS АПЛИКАЦИЈА, live обложување и содржината синдикална за понатамошно зголемување на вториот екран корисникот experiencewhich им овозможува на нашите партнери да се поврзете со гледачите дома или во движење.Ние исто така сме во разговори со двете оператори и новинари brandsabout лансирање што ќе биде без сомнение повеќето ангажирање социјална обложување игра за Светското Првенство 2014 година во Бразил." Да резервирате состанок на МРАЗ 2014 година со тимот Oddslife ве молиме контактирајте – [email protected] За Oddslife: Основана во 2009 година, Oddslife Ltd.е водечки снабдувач на социјална спортски обложувања технологија на коцкање и медиумските индустрии.Компанијата има поминато години истражување и тестирање на софтвер во рамките на социјалната обложување и игри индустрии да се обиде и да се најде вистинскиот микс на игра фактори за креирање на ангажирање и наградува корисничко искуство преку повеќе уреди.Тимот Oddslife има силна вештина поставите кои се движат од спортско обложување и онлајн игри на играчот стекнување маркетинг, филијалата маркетинг, развој на софтвер и социјална клуч на рака игри услуги. Oddslife прерасна број на вработени до 17 луѓе со седиште во велика БРИТАНИЈА, Данска, Шпанија, и Тајланд.Медиумите Партнерства: Oddslife тесно соработува со медиумите партнери од целиот свет.Ние донесе софтвер, конверзија, ангажирање, задржување и monetisation.Во замена нашите партнери ни обезбеди со локален сообраќај и стекнување, додека за поврзување на корисниците заинтересирани и страстни за спорт и игри црна мечка казино дулут минесота. Sportsbook Партнерства: Oddslife работа со sportsbook оператори во два различни начини; или брендирање и customising на Oddslife платформа себе за висок профил настани како на Светското Првенство, или интегрирање на специфични делови на софтвер како значки, трофеи и виртуелни пари во sportsbook свој вистински пари игри сајт за зголемување на забава и награда образовни искуства.Да резервирате состанок со Oddslifeat МРАЗ 2014 контакт Расмус Sojmark:[email protected] за Да дознаете повеќе за Oddslife посета: www.oddslife.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre црна мечка казино календар на настани.