холивуд казино заливот сент луис

супер марио одисеја спаси слотови

Има само една недела лево за да се обезбеди вашиот тикет за Обложување на Спортски 2017 (12-15 септември), настан порибено со најсилниот состав на звучници спортско обложување индустрија има некогаш сте виделе.Следната недела Olympia Конференцискиот Центар ќе ги отвори своите врати за повеќе од 1,200 на високо ниво, делегати, вклучувајќи и претставници на повеќе од 120 оператори, 80 високо ниво, соработници и стотици најистакнатите индустрија добавувачи и даватели на услуги.Повеќе од 180 јазик ќе функција низ осум главната конференција песни низ 13-14 септември – Лидери во Обложување, Обложување на Esports, Обложување на Трки, Обложување на Иновации, Спорт во Фокус, Обложување на Регулативата, Обложување на Филијали и Обложување на Податоци холивуд казино заливот сент луис.
Star-начичкана листата на говорници вклучува Небото Обложување & Игри извршен ДИРЕКТОР Ричард Флинт, Superbet Група Директор на E-Commerce Џејми Харт, Совршенство извршен ДИРЕКТОР на Париз Смит, Mybet извршен ДИРЕКТОР Маркус Peuler и Phil Siers, Главен Комерцијален Референт за Betfred Група, заедно со високи раководители од ОПТИМА, Британски Horseracing Орган, Danske Spil, XL Медиуми, LiveSport Медиумите, Подобро Колектив, Ladbrokes Корали, BetBright, ПОБРЗО Италија, Matchbook, SBTech, BetConstruct, Playtech и Sportradar.Дејвид Lampitt, генерален Директор на Група Операции во Sportradar, рече: "Обложување на Спортски сега е добро познат за подигање и да дискутираат за клучни прашања и случувања во и околу спортско обложување екосистем на највисоко ниво.Ние сме чест што SBC Настани повика на Betradar и нашите експерти за да се помогне да се донесат експертиза за овие дебати и дискусии кои седат право во срцето на индустријата е сегашноста и иднината." Снек Медиуми генерален Директор Niall Coen, кој е еден од многу висок квалитет на говорници на Обложување на Филијали песна на ден два додаде: "спортско обложување индустрија е течност и брзо се развива, со постојано расте каталог на услуги со цел да се добие пред очите на потрошувачите.Ова е апсолутно фасцинантна за мене – и кои се соодветни за Ужинка Медиуми – и со SBC хостинг некои од врвните настани во рамките на овој сектор, тоа е "мора да се присуствува' и привилегија да се зборува на." Сепак, тоа не е само на 44-сесија за дневниот ред што го привлече делегати на настанот оваа година.Исто така, постои светска класа храна и угостителство во Olympia место, заврши со жив изложба и вмрежување кат дека е подготвена и чека да биде домаќин 60 од водечките компании во спортско обложување простор, вклучувајќи 25 прв пат изложувачи за SBC-организиран настан.Да круна водење на осум конференција песни, заедно со светска класа угостителство, се неспоредливи вмрежување, можности и жива изложба областа на Olympia, делегати во #boscon2017, исто така, ќе бидат третирани да вмрежување партии во две од Лондон е најспектакуларните места.Надморска височина 360, на 29 кат со својот прекрасен поглед на панорама на Лондон, е избран како домаќин место за официјалниот вмрежување партија во среда (13-ти септември, додека Skyloft, уште еден од неверојатни Височина Лондон места во Millbank Кула, исто така, беше резервира од страна на SBC Настани за нејзините познати вечери на истата ноќ.Под Мостот, Роман Абрамович е омилен главниот град на местото, е потврден како место за затворање партија во четвртокот, на 14 септември.Ник Nocton, Партнер во Mishcon де Reya LLP, рече: "Обложување на Спортски е првата конференција фокусирање на спортски обложувања – широчината на покриеноста и квалитетот на содржините е втор на ништо." Франческо Rodano, Главен Политика Службеник на Playtech, заклучи: "Обложување на Спортски е од угледни и најдобри присуствуваа индустрија настан за спортско обложување." Само 1 недела лево за да се обезбеди влезници – сега, билети за настанот се достапни на фантастичен 25% Група Попуст при купување на 3 или повеќе – да ги добиете ТУКА.Обложување на Спортски е организиран од страна на SBC Настани, дел од SBC Глобална група на компании кои работи со индустриски лидери за развој на спорт и спортски обложувања индустрии.Услугите вклучуваат покривањето на веста, знаење создавање, маркетинг и производ консултантски услуги, конференции, семинари и индустрија награди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд казино заливот сент луис мисисипи.