кој број се доаѓа до најмногу на рулет

она што е врвот на рака во покер

Тоа траеше три часа, но Сем Holden стана првиот играч да се отстранат во 2011 Светската Серија на Покер Главниот Настан конечна табела, заработка $782k (всушност, само $305k, како Holden призна дека сопственик на "само 39% од себе си" поради 11 поддржувачи што имаат удел во неговото резултат) кој број се доаѓа до најмногу на рулет. Holden почна денот со најкраток магацинот, и покрај подигање мал котел или два, не може да се направи многу напредок до лидерот одбор она што е температурата во казино во моментот. Holden е ouster дојде во рацете на 2011 WSOP Играч на Годината Бен Јагне, кој собрал рамна на возврат, од кои Holden е пар на аса не можеше да се опорави што е трик за да рулет. Holden е излезот значи велика БРИТАНИЈА и официјално е надвор од WSOP работи, кој ќе дојде како еден удар за да се Holden е хулиган railbirds, кои беа сите носи препознатлив Holden-стил curlicue перики за да ја покажат својата поддршка.Пие Хајнц е вашата моментална чип лидер со над 49m, проследено со Мартин Staszko со над 43m, Јагнешко во 34.4 m, Мет Giannetti на 26m, Фил Колинс во 15.6 m, Badih 'Боб' Скок-Nahra на 13.9 m, Eoghan О'Dea на 12.9 м и Антон Makiievskyi на 10.1 m.Оваа година WSOP конечна табела е еден експеримент ако во/како ESPN е 'во живо' 15-минутни-одложен дупка-картички-видливи емитува ќе влијае на играчите стил на игра.За време на паузите, играчите ќе бидат проверка со нивните интернет-от railbirds за увид во тоа како противници одигра рацете тие се занимаваа.Пред недела е игра, Колинс кажано ESPN дека тој може да зависи од помошта на неколку пријатели ", кој ќе се гледа емитувањето и потоа изневерување на информации за кога јас чекор подалеку од масата малку." По неговото излегување, Колинс рече технолошки промени hadn не влијае на неговата игра и/или исход.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е врвот на рака во покер.