значењето на зборот craps

како да започнете покер ноќ

Играчи, наскоро ќе имаат можност да поглед на Северниот дел на Небото, додека се врти на репортажите на нов слот игра, благодарение на софтверот на услуги Quickspin.На февруари 13, новиот слот игра во собата во снежните Скандинавија ќе се ослободи, вклучувајќи шарени поларните светлини и животински облик симболи создадени од кристали, кои се визуелно запрепастувачки, како тие да светне на небото.На слот се одигра на 5×3 решетка, кој девет paylines, respins на секоја победа и дополнителна врти бонус.Според Quickspin, Северна Небото вклучува две единствени карактеристики на играта.Првиот е respin функција.Кога играчот има добитната комбинација на симболи на ленти, на respin се спроведува.Победничката комбинации ќе платите за играч и тогаш се заклучува во место.Било симболи, кои се не-победа ќе поминат и нови симболи ќе се појави во нивното место.Нови симболи на репортажите за време на овој круг ќе се заврши или да додадете победа на залог линија.Играчи тогаш ќе се плаќа за секоја победи, нова победа симболи заклучување во место и играта продолжува со respin.На respin круга ќе продолжи се додека играчот ќе престане да заработуваат победа комбинации.Следната карактеристика е екстра врти бонус.Кога три Бонус ги расфрла се најде на репортажите во еден круг, екстра врти бонус е активирана.БОНУС метар од играта ќе покаже играчи колку Бонус Растера симболи се што имаат.Кога на десет дополнителни врти се доделува, се врти ќе се одржи со висок плаќаат животински симболи, помагајќи да се обезбеди поголема награда точка. значењето на зборот craps.