Desenho де tatuagem де покер

е казино во сиднеј се отвори

НИ трки и игри оператор Черчил Падови Вклучени (CDI) се согласи да го продаде својот Големи Риби Игри социјални игри операција на Австралиската игри технологија фирма Aristocrat Слободно Ltd.за речиси $1b.Во средата, CDI, најави дека тоа беше постигнат договор да го продаде Големи Риби Игри да Aristocrat подружница Aristocrat Технологии, Inc.за $990m.Сите парични договор е предмет на вообичаените регулаторни одобрувања но CDI одбор се очекува договорот да се затвори некаде во Q1 2018 desenho де tatuagem де покер. Тоа беше пред три години овој месец дека CDI најави дека имаше платиле 885m да се стекнат Сиетл-базирани на Големи Риби Игри.Многу набљудувачи blinked тешко на поимот на CDI detouring толку далеку од својата трка обложување корени, но со Голема Риба брзо стана CDI најголемите приходи соработник.Сепак, CDI е најновиот заработка извештај покажа дека социјалните и мобилни игри поделба заработувачка превртување поради зголемувањето на корисникот за стекнување на трошоците.Во Мај, извршен ДИРЕКТОР Бил Carstanjen рече социјална казино раст беа "забави и конкуренцијата има stiffened", но инсистираше на тоа дека Големи Риби се уште има "голема доза на недостигнатите потенцијал." Во средата, Carstanjen рече дека неговата компанија планира да "го рефокусира нашата стратегија за нашите основни средства и способности, вклучувајќи ги и одгледување на Кентаки Дерби, проширување на казино сегмент, TwinSpires.com и други форми на вистински пари игри, и максимизирање на нашите чистокрвни трки операции." CDI планови да се користат до $500m од продажба приходите за споделување на repurchases, додека остатокот ќе оди кон долгот и намалување на можните придобивки за поддршка на органски раст.Големи Риби генерирани прилагоди на приходи и заработувачка од $458m и $83m, соодветно, во 12 месеци што завршува на 30 септември desenhos де tatuagem де покер. Aristocrat рече дека очекува договор да биде заработка accretive во првата полна година на сопственост desempate sequencia na меса покер. Aristocrat е градење на нејзината социјална и мобилни игри операции за години, и неодамна платиле 500m да се стекнат со Израелскиот социјални игри облека Plarium.Имаше и Plarium и Големи Риби се придонесе кон Aristocrat е најновиот фискална година, компанијата дигитални операции ќе имаат изнесува 38% од неговите вкупни приходи е казино во сиднеј се отвори. Aristocrat извршен ДИРЕКТОР Тревор Croker рече дека неговата компанија е сега "вториот најголем социјалната казино издавач на глобално ниво," зад себе само Playtika, која беше купена од страна на Кинескиот конзорциум за $4.4 б во август 2016 година е казино во tiverton род ајленд се отвори. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е казино во tama ајова се отвори.