коцкање инцидент извештај пример тасманија

казино на сонцето-јадење промоции

Каналот Островот Џерси планови големо присуство на оваа година МРАЗ покаже Тешко на петиците на неговиот прв онлајн игри на лиценца издадена, на оператор Twelve40 оваа недела (види го претходниот InfoPowa извештај), островот владата на Џерси во англискиот Канал издаде соопштение во extolling добродетелта на неговата регулаторен систем, кои вклучуваат: * Обезбедување на најевтиниот тиер еден надлежност лиценца трошоци достапни * Слободни Disaster Recovery Лиценци * независна Коцкање Комисија * Без Данок на Додадена Вредност * Нема eGaming Должност * Нула проценти Corporation Даночни * Премиум локација за Иницијална Јавна Придонеси * Одлична интернет конекција * Светска класа регулаторни, банкарство, правни и технологија и услуги * дигитален хаб за поддршка на eGaming бизниси бараат да се преселат Енди Џарет, директор на Дигитални Џерси имаше во изјава: "Џерси е eGaming нуди исчезна од силата на сила во последниве години, и сега е веројатно најатрактивниот на секое ниво една судска надлежност.Нашата неодамна објави високо конкурентна лиценцирање на животната средина, инвестирање во телекомуникациите, длабочина на технологија вештини и нашата репутација како еден од водечките финансии центар нè прави интересна нова опција за eGaming организации." Островот е испраќање на поплава од висок напојува execs да се претстави надлежност е понуда на претстојните МРАЗ експо и конференција во февруари, вклучувајќи го Помошник Главен Министер, Сенаторот Филип Ozouf.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година коцкање инцидент извештај пример тасманија. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] коцкање вклучува кои од следниве.