коцкање приход од друга држава

казино del sol услуги на клиентите

Цезар Entertainment Corporation изгледа поставено на значително да ја зголеми својата оперативна портфолио во државата Индијана по објавувањето на потпишување на договор кој можеше да се види тоа потрошат и до $1.7 милијарди евра, со цел да се стекнат со локалните казино оператор Centaur Стопанства.Лас Вегас-врз основа на Цезар Забава Корпорацијата и нејзините подружници веќе работат некои 47 казина низ 13 држави и пет земји, вклучувајќи Индијана е Потковица Хамонд и Потковица Јужниот дел на Индијана.Таа откри дека договор за купување Centaur Стопанства останува предмет на приемот на регулаторни одобрувања и ќе го опфати, тоа што плаќа $1.625 милијарди долари во кеш, заедно да се сложите на 75 милиони долари во одложени надомест на штета.По завршувањето на договорот, Цезар Entertainment Corporation изјави дека тоа ќе ја преземе контролата на Centaur Стопанства' Индијана Гранд Трки и Казино и Hoosier Парк Трки и Казино својства, како и трио на својата off-песна обложување салони во заедниците на Новиот Рај, Clarksville и Индијанаполис.Марк Frissora, Претседател и Главен Извршен Директор за Цезар Entertainment Corporation, изјави дека договорот претставува 'одлична можност да се влезе во растечки регион" и дека неговата фирма ќе последователно се работи за "изградба на нашиот соодветната вредност создавањето и извршувањето на достигнувања за доброто на клиентите, вработените и локалните партнери' коцкање приход од друга држава. "Ние сме импресионирани со Centaur Стопанства' работење и култура и на силно присуство тоа е изградена во својот домаќин заедници," се чита изјава од Frissora казино на сонцето-јадење промоции. "Со нетрпение очекуваме да се поздрави Centaur Стопанства' својства, гости и вработените на Цезар Забава [Corporation] семејство." Индијанаполис Ѕвезда весникот изјавиле дека стекнувањето, кој се очекува да се затвори во текот на првата половина на 2018, е поставен за да ги означите првиот значаен трансакцијата за Цезар Entertainment Corporation, бидејќи тоа излезе од стечај и порано во годината по реструктуирање на долговите од околу $18 милијарди долари.Иако Индијана законот забранува еден компании од оперативниот повеќе од две казина, тој појасни дека Невада фирма е поставен да го добиете околу оваа забрана се должи на фактот дека и двете Hoosier Парк Трки и Казино и Индијана Гранд Трки и Казино функција horseracing песни казино на сонцето концерти 2021. "Во прилог на Centaur Стопанства е првиот пример на нашите пост-појавата неоргански раст стратегија," читај изјавата од Frissora казино del sol услуги на клиентите. "Ние веруваме стекнување на Centaur Стопанства е најдобро користење на капитал за поддршка на нашиот раст планови и долгорочна вредност на Цезар Забава [Corporation]." Наоѓа на околу 17 и 28 милји, односно од Индијанаполис и нејзините 855,000 жители, Индијана Гранд Трки и Казино и Hoosier Парк Трки и Казино и нудиме на клиентите повеќе од 2.000 места и електронски маса игри заедно живеат и simulcast horseracing.Род Ratcliff, Главен Извршен Директор за Индијанаполис-со седиште Centaur Стопанства, наводно, изјави за весникот дека неговата фирма е претстојната стекнување од страна на Цезар Entertainment Corporation ќе "изгради на успесите и придонеси на својства" и понатаму имаат корист својата "клиенти, членови на тимот, коњаници, заедница партнери и финансиски засегнати страни". ilani casino resort ridgefield wa.