преземете џекпот град казино стан

ѕвезда казино рулет минимален влог

Гласачите во Вирџинија поддржуваат легализирање спортски обложувања и двете племенски и комерцијални казина.Тоа е според една анкета спроведена од страна на Кристофер Њупорт Универзитетот Џуди Ford Wason Центар за Јавни Политики.Анкетата на веројатно Virginian гласачи покажа дека 63 проценти поддршка, дозволувајќи им на спортски обложувања да започне во државата.Нов даночен приход беше најголемиот број работници причина за ставање во промет на коцкање активност.Шеесет и четири проценти од оние анкетирани одговориле Pamunkey Индијански Племиња треба да им биде дозволено да се движи напред со својот предлог за 700 милиони долари одморалиште казино.Групата е само федерално признат Мајчин Американската заедница во Вирџинија.На Wason Центар во избирачките списоци дополнително да се заклучи дека ако племенски казино се движи напред, 58 проценти од жителите би поддршка дозволувајќи им на другите казина, за да ја отворите.САД Врховниот Суд укине на долгогодишната сојузна спортски обложувања забрана познат како на Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) во Мај.Државите се сега слободен за да се утврди своите правила.Од тогаш, Делавер, Њу Џерси, Пенсилванија, Род Ајленд, Западна Вирџинија, Мисисипи, и Ново Мексико ги имаат сите се приклучи Невада во дозволувајќи им на полноправно спортски обложувања да се случи во рамките на нивните граници.Вирџинија е непосредни соседи Мериленд, ВАШИНГТОН, Тенеси, и Кентаки се сите со оглед на законодавството за да се овласти спортски обложувања.Со Западна Вирџинија веќе во играта, многу Стари Власт пратениците веруваат дека тоа е време државата ќе престане да се губи игри даночните приходи во близина на надлежности.Најмалку две спортски обложувања записи се очекува да се воведе кога Вирџинија Генералното Собрание заседава во јануари.Комерцијални казина, во меѓувреме, остануваат забранета под Вирџинија Уставот.За да ја легализира казино на празни Бристол Мол се предложени од приватниот програмери, пратениците ќе треба прво да помине законот што бара граѓанин одобрување преку гласање на референдум во текот на следните избори.Две политичари кои се претставуваат југозападниот дел од државата каде Бристол се наоѓа во план да воведе такви законодавство во јануари.Ставови во Ричмонд капитал се чини дека да се биде олеснување кога станува збор за коцкање.Што е направен очигледно кога пратениците донесе законот во април што го легализира контроверзна "историски коњ тркачки терминали" во Колонијалната Падови и како и многумина 10 off-песна обложување места.Новите сопственици рече дека тие само ќе купи shuttered коњ патеката играчка автомобили, каде и да го врати трки ако тие беа дозволено да се приклучи на терминали, кои биле во споредба со слот машини од своите критичари.Јавната поддршка на спортски обложувања и казина може да ги охрабри повеќе државни политичари да се врати легализација напори.Вирџинија гласачи се подготвени за легализација на спортски обложувања и казина, исто како и тие беа подготвени за лотарија 30 години," Wason Центар Помошник-Директор Рејчел Bitecofer прогласи преземете џекпот град казино стан. "И само како образование финансирањето е оправдување да ја отвори вратата за коцкање потоа, режија коцкање даноци на образование чини да се поднесе жалба до гласачите денес." На оние polled кои се поддржани од спортско обложување прашање, 77 проценти, рече дека државата може да профитира исклучување нејзината легализација.Дваесет и еден процент додаде дека правните и регулирани sportsbooks ќе помогне да се задржи криминалци надвор од бизнисот. преземете џекпот партија slots казино 777 слободни слот машини.