4 писмо зборови од тие писма покер

салон зголеми казино на монако

Во 2017, Kazuo Okada беше соборен како претседавач и директор на компанијата тој е основана во текот на наводите за измама.Тој негираше сите злодела, но во август, беше уапсен од страна на Хонг Конг органи, наводно за измама трошоци, и последователно објавени.Сега, embattled бизнисмен е прашуваат дека неговите операции се врати кон него и се претвори во судовите да се обиде и да се случи ова 4 писмо зборови од тие писма покер.
Okada компанијата, Тигар Одморалиште, Рекреација и Забава, Inc 4 писмо зборови направени од казино. (TRLEI), основана на Okada Манила казина одморалиште.Во пополнување со Parañaque Град Регионални Судечкиот Суд од 29 август, тој тврди дека неговото отстранување од TRLEI е незаконско и побараа судот му го врати контрола на компанијата, GMA Вести пријавени.Жалбата наведена TRLEI, Тигар Одморалиште Азија Ограничен (TRAL) и неколку директори на двете TRLEI и TRAL.На TRLEI директори име во жалбата беа Стивен Wolstenholme, Мануел Lazaro, Антонио Cojuangco, Kenji Sugiyama, Reynaldo Дејвид и Yoshinao Negishi.На TRAL директори беа Takako Okada и Kenshi Asano.На 24-страница поднесување тврди дека "Г-дин Okada е отстранување како акционер, Директор, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на TRLEI е ништовни и неважечки ab initio во согласност со Делот 28 на Корпорацијата Код.Тоа не произведува правно дејство она." Понатаму е наведено, "Согласно член 28 од Corporation Кодот, само TRAL, која е сопственик на 99.9 проценти од TRLEI, може да се отстрани Г-дин Okada како акционер и директорот на TRLEI." Документи за поддршка на тврдењето дека неговото отстранување е незаконски беа, исто така поднесени од страна Okada.Тој рече дека во одделна изјава, "Овие лажно-up пријави се само наменети да ве малтретира мене и да го оправда мојата нелегално ouster.Далеку од тоа да биде валиден случаи, нивната неосновани обвинувања служат само за да покажат големиот заговор сторени од страна на моите противници, кои предаден мојата доверба.Нивната вистинска цел е да бидете сигурни дека мојот добар име е уништен." Okada е основач на Okada Стопанства, Ltd.Ги поседува сите акции на Универзална Забава Корп (UEC), која, пак, е сопственик TRAL салони на казино dela feria aguascalientes.
TRAL е матична компанија на TRLEI салон зголеми казино на монако. Okada беше ослободен од perjury и измама пријави почетокот на оваа година од страна на Parañaque обвинители.Тој бил обвинет за измама на неколку договори, вклучувајќи и една над $7 милиони договор со Aruze Филипини Производство, компанија која е наводно контролирани од страна на Okada.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre салон вистински казино де мадрид.