училница тема украси казино

црвено јастреб казино отворени уште

Elaine Дин има праша Невада Врховниот Суд за свирче-компресор заштита за откривање и таа го направи за да Дин Места Ltd.'s комитет за ревизија и надворешниот ревизор, Блумберг Вести објавија во петокот.Кредитната вклучи што рече таа биле можни хартии од вредност законот за прекршоци од страна на казино компанија, Блумберг рече во приказна на својата веб страница.Во нејзината петиција, Блумберг пријавени, Дин рече во четвртокот дека Лас Вегас судењето на судијата одбивање да се даде нејзината свирче-компресор заштита изложува на неа да одмазда од страна Дин Летувалишта и Стив Wynn, основач и главен извршен директор на компанијата училница тема украси казино. Elaine Дин, поранешна сопруга на Стив Wynn, е во потрага за ублажување на ограничувањата на нејзината способност да ги продаде нејзините повеќе од $900 милиони удел во Дин Места.Според Bloomberg, Elaine Дин рече во своето Врховниот Суд петиција која таа го напиша во јули да комитет за ревизија и да се Ernst &Young, надворешниот ревизор, "подигнување на прашања во врска со спроведување на Дин Летувалишта и нејзиниот менаџмент, таа причина да верува дека се повредени федерални хартии од вредност закони." Петиција не наведете какви потенцијални прекршувања таа верува дека се случил, Блумберг пријавени салон puerta del sol и казино на мадрид. "Нашата компанија ги презема неговите обврски според сите сојузни закони многу сериозно и е фрустрирани кога тие закони и важи заштита се извртени и се користи за да создадете лична агенда," Мајкл Weaver, портпарол на Дин Летувалишта, изјави Блумберг црвено јастреб казино отворен за божиќ. Weaver Блумберг изјави дека судењето судијата пресуди дека Elaine Дин не е свирче-компресор право на заштитата дадена според Sarbanes-Oxley или Дод-Френк закони.ПОВРЗАНИ црвено јастреб казино отворени уште.