кодекс на облекување за казино тема партија

лава ноќен клуб вртење камен казино

Jonodev Osceola Chaudhuri се повлекува надолу како претседател на Националниот Индиски Игри Комисија (NIGC) — како шпекулации месеци кој ќе успее него како раководител на моќни сојузна модератор, кој ги следи племенски коцкање низ сад.Претседателот Доналд Трамп ќе го номинира неговата замена кои исто така треба да биде потврден од страна на Сенатот.Досега, тоа е непознат, кој може да биде во трчање.На кандидат можел да го открие Адут е верувања на племенски игри и дали тој сака активист модератор или повеќе раце-исклучување на претседателот да се следи племенски коцкање.Во други области, Трамп често има фаворизирана комесари и агенцијата глави кои сакаат помалку регулативи.Најмалку два члена на NIGC мора да припаѓаат на еден Индиски племе.Претседателот служи за три-годишен мандат.Дел од федералното министерство за Внатрешни работи (ДОИ), на NIGC била поставена под Индискиот Игри Регулаторен Акт во 1988 година. Тоа само ја надгледува племенски игри, со комерцијални казина паѓа под надзор на државата коцкање службеници. Chaudhuri три-годишен мандат дојде до крајот на минатата година, но тој остана во позиција за неколку дополнителни месеци.Огласот беше објавен минатата недела од страна на комисијата.Во изјавата, Chaudhuri рече дека и тој ќе го пропушти работа со NIGC и дека тој изгледа "очекувам да се започне нова фаза на мојата кариера." Chaudhuri изјави Индискиот Земја Денес, тој ќе биде "амбасадор" за своето племе, на Muscogee (Крик) Нација.Тој не даде детали за плановите за во иднина.Под неговиот мандат, на NIGC се појави да ги следат одблиску федералните и племенски закони и прописи, како што важи и за племенски игри — особено на Индиски Игри Регулаторен Акт (IGRA).Ние сме биле во можност да се заштити интегритетот на Индиски игри," додаде тој за неговиот мандат.Неодамна, тој потпиша Известување на Повреда (НОЕМВРИ) на 11 април во кој се вели Св кодекс на облекување за казино тема партија. Croix Chippewa Индијанците од Висконсин misspent или misaccounted повеќе од $1.5 милиони племенски казино пари.Племето ризици плаќаат до $27 милиони во парични казни, откако наводно извршување 527 прекршувањето на IGRA и други закони.Тој се нарекува претседател на "чест" на неговото "цел живот." Некои од NIGC иницијативи тој потенцираше вклучуваат: нагласувајќи интегритет во индијанци игри, повеќе теренски напори — особено во помалите или рурални племиња — и поголема поддршка за игри операции и на кадарот на комисијата лава ноќен клуб вртење камен одморалиште казино. Chaudhuri, исто така, нагласена како комисијата се обиде да открие било "манипулација" од страна на не-племенски субјекти на деловни, професионални или вработување односи со Индиски игри операции.Дополнително, NIGC неодамна постави технологија поделба, со која раководи информатичка технологија, евиденција за управување и обука лорен робертс покер нето вредност. Chaudhuri беше номиниран од страна на Претседателот Барак Обама и едногласно го потврди како претседавач со Сенатот во април 2015 година. И официјално, неговиот последен ден ќе биде Мај 15. Претходно, тој постапувал претседавач, заменик-претседавач, вонреден комесар на NIGC.Пред тоа, тој беше постар советник на министерството за Внатрешни работи е Помошник државен Секретар за Индијански Работи.Исто така, тој е претставен од племенски народи и комерцијални игри компании како адвокат во приватна пракса.Тој е судија на пет различни племенски судови, вклучувајќи го и Главниот судија на Muscogee (Крик) Нација Врховниот Суд.Тој работел во правни услуги за сиромашните клиенти, и е дипломиран на Dartmouth College и Од правниот факултет. NIGC Заменик Претседавач Kathryn Isom-Клаузула ќе преземе "ден-за-ден операции на комисијата, според NIGC изјава.Член на Taos Pueblo племе, таа беше назначен во 2016 година лава ноќен клуб вртење камен казино. NIGC комесари се влијателни кога станува збор за регулирање на племенски игри која е извор на приходи за Мајчин Американски заедници и обезбедува клучни средства за државните и локалните влади.На национално ниво, племенски казина сметка за речиси половина од НАС игри на пазарот, според еден Американски Игри Асоцијација извештајот објавен минатиот ноември..