Best online poker real money

можете да го победи пари на lotsa слотови

Новата рекламна кампања, која се појавува да бидат насочени кон Кинески коцкари во Отава, Онтарио, е подигнување на огромен гнев од некои во таа заедница.Рекламите беа создадени од страна на Rideau Карлтон Raceway, која е поставена за да се подложат на голема експанзија како тоа партнери со Хард Рок бренд.Дел од проширувањето е нова "Азија-инспириран игри област", и рекламите укажуваат на агресивен обид да суд на Кинеската заедница.Поголемиот дел од огласите се напишани целосно во Кинески и се појавуваат низ градот на големите билборди, како и автобус засолништа во Chinatown.Нивното внимание-грабање графика промовира игри како pai gow и мини baccarat, која традиционално се популарни меѓу Кинеската популација.Ова, и покрај неодамнешните тврдења од локалните здравствени орган дека одредена заедница е на многу поголем ризик за зависност од коцкање.Мерењето на ад кампања е љубопитен, со оглед на резултатите на неодамнешниот извештај од Отава за Јавно Здравје (OPH).По казино проширување беше најавено, на OPH објави студија покажува дека диспропорционален број на Кинески жители проблем коцкари.Студијата покажа дека околу 1.2% од општата популација е повредено од цигара, додека стапката кај Кинески коцкари е повеќе од двојно дека во 2.9 отсто.Ана Вонг верува дека стапката е дури и повисок отколку во реалноста.Извршниот директор за Кинески Семејство Услуги на Онтарио верува дека ад кампања има потенцијал да се направат работите уште полошо, според ПС Вести best online poker real money. "Коцкање е една од социјалните активности кои се прилично основно за култура, или вкоренет во социјалната култура," Вонг рече.Според НАС Националната Библиотека на Медицината, додека Азијците само претставуваат 8.2% од глобалната коцкање население, тие сметка за 14.3% од оние кои се сметаат за висок ризик проблем коцкари.Сепак, казино претставници спор обвинувањата дека тие се конкретно насочени Кинескиот народ и инсистираат тие не се кршење на прописите можете да го победи пари на neverland казино. "Ние на пазарот на сите заедници.Ако има Мандарина зборуваат луѓе кои се заинтересирани во игри, тогаш ќе сакате да се изложи на нашата забава за нив," рече Андреј Јовановски, директор на Rideau Carleton Raceway, преку ПС Вести.Ако казино во Канадскиот град е навистина таргетирање на Кинески коцкари, тие нема да биде прв да го стори тоа.И Среќен Змеј и Установи Светот во Лас Вегас беа отворено романса дека демографски, кога тие се отвори во 2016 година можете да го победи пари на среќа слотови. Казина се обиде најдобро да се донесе малку на Кина да Гревот Градот во обид да доминираат на демографски, но ниту еден од проектите траеше многу долго пред неуспешна.На Rideau Карлтон не се случува да се доста оние должини, но нивните реклами се докаже дека тие се, исто така, не се срами за привлекување на Кинеската заедница.По сите, тие наскоро ќе имаат огромен нови казино да се пополни можете да го победи пари на lotsa слотови. A $318 милиони проширување се очекува да биде одобрен од страна на Отава градските власти.Откако заврши, ќе вклучуваат 750 нови слот машини и 20 нови игри маси, во прилог на 200-соба хотел и 2500-седиште театар. виси светлина над покер масата.