мисисипи заливот брег казино отворање

биер winkhaus (слот машина совети

MGM Летувалишта се случува и над неговата оригинална цена проценка за планираните казино во Спрингфилд, Масачусетс.Казино оператор првично се очекува да се трошат $860 милиони евра за проектот, но во средата, MGM ажурира својата трошоците за анализа на повеќе од $950 милиони евра, вклучувајќи ги капитализираат интерес и на земјиштето,-трошоци.Лас Вегас-базирана компанија претходно објави дека се скалирање по вкупно плоштадот снимки од Спрингфилд проект.Минатиот септември, MGM nixed на 25-приказна хотелска кула во корист на нов дизајн кој ќе има 250 соби преполн во шест спрата.Казино оператор следи овој горе со друга најава за помалку од еден месец подоцна, велејќи дека тоа ќе го отстрани најмалку 759,157 квадратни метри од првично планираните 881,691 квадратни метри.На редизајнирање беше поради "стрмни цената се зголемува," но MGM Места има уште да се определи што овие промени се, според MassLive мисисипи заливот брег казино отворање. "Кога почнавме ова, ние мислев дека тоа може да се постигне за $750 милиони," MGM Места Меѓународни Претседател Бил Hornbuckle се вели во соопштението мисисипи заливот брег казино rv паркови. "Реалноста е овој проект ќе се надмине $950 милиони евра.Посакувам тоа не, јас посакувам да можевме да го направи тоа за помалку, но ние не можеме.Ние направени заложби на оваа заедница, ние се случува да се почитуваат." MGM Спрингфилд ќе заземат 14.5 хектари сајт во Спрингфилд е Јужна Крајот.Проектот, сепак, има докажано да биде проблематична за казино сопственик биер winkhaus (слот машина слободен. MGM Установи доби дозвола да се изгради казино минатата година, но мораше да го одложи одморалиште е отворањето од една година поради автопат изградба и промени на дизајнот.Новиот дизајн, која се јавам за 14 проценти стапало намалување, ќе се фокусира, главно, на назад-на-куќата простор, според MGM.Хотелот ќе биде намалена за 2.15 проценти, додека боречка и забавни објекти ќе видите 0.52 отсто стапало капка.Остатокот од просторот намалувања ќе се случи во утовар област, кујна простор и други не-клиент соочува области биер winkhaus (слот машина совети. MGM Спрингфилд се скрши во земјата на почетокот од оваа година, а компанијата веќе се допре до малцинство, сопственост и жените во сопственост на изведувачи за развој на проектот.Брајан Пакер, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на изградба и развој, рече дека компанијата веќе има поминато повеќе од $23 милиони евра за изградба и вработени 675 работници, од кои многумина беа вклучени во нова Мисија на Мелница Улица реновирање.Во меѓувреме, законодавците во соседната држава Конектикат донесе законот дека може да го отвори патот за нов племенски казино во близина на Hartford—MGM Спрингфилд е можно конкуренција за клиентите.Ова има побарано MGM Одморалишта да поднесе тужба да се јават на законодавството.Конектикат, од друга страна, пак, побара од врховниот суд да ја отфрли тужбата на основа на тоа дека MGM, не да има правна положба за да тужи уште од неговото казино лиценца ограничува компанијата за градење на коцкање развој во рамките на 50 километри, со исклучувањето зона се предвидени.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre биер winkhaus (слот машина онлајн.