Nocibe geant казино план де campagne

типови на играчи на покер

Кентаки Демократски губернаторски кандидат Енди Beshear го претстави својот план четврток да се прошири игри и донесе казина, спортски обложувања, фантазија спорт, и потенцијално онлајн покер во Bluegrass Држава.Долго време е познато како поборник на проширена игри, Beshear користи големото отворање на sportsbooks на Потковица Јужниот дел на Индијана, а Победникот е Круг Off-Песна Обложување Салон во Clarksville, Ind nocibe geant казино план де campagne. – и двете простории се наоѓа во Луисвил, Кентаки, метрополитенска област – како позадина за ослободување на неговата стратегија.Сепак, Beshear план повеќе наликува на она што Илиноис службеници се наметнува преку нивната држава почетокот на оваа година.Додека Илиноис веќе казино игри, новиот закон се проширува бројот на казино лиценци достапни и овозможува за спортско обложување низ државата.Илиноис планови за користење на приходи крак на брегот до државната инфраструктура и пензискиот фонд.Кентаки е еден од 10 држави без комерцијална или племенски казино.Тоа, рече, во последните години на државата е трката песни имаат започна да нуди историски коњ racing (HHR) за клиенти.Машини изгледа слично на слот и други електронски игри уреди, но шансите за победа се базира на тоа како еден играч ќе одлучи да се обложуваат на претходно се кандидира на коњ трки.Проширена игри е долго-задоцнета и здравиот разум начин да се направи Кентаки повеќе конкурентни и заштита на хард-заработени пензии на нашите наставници и првиот responders," Beshear се вели во соопштението.

Beshear, државата е тековната јавниот Обвинител, се соочува со Републиканската актуелниот Gov. Мет Bevin во ноември општите избори.
Bevin има изјаснија против игри, особено како опција за да се зголеми финансирањето на јавните пензии.Покрај тоа, Христијанската конзервативна се противи на морални основи. Bevin на насловните во јули кога тој тврдеше дека самоубиства се случуваат на дневна основа, во казина низ државата.Од Кентаки е седум граница држави, само Тенеси и Вирџинија не нудат казина.Од државите кои се игри, Илиноис, Индијана, и Охајо имаат казина или racinos се наоѓа само низ Охајо Реката во близина на голема популација центри во Кентаки. Beshear рече дека државата губи надвор од 500 милиони долари на даночните приходи на годишно ниво до соседните држави.Според Beshear план, државата може да генерира повеќе од $1.7 милијарди долари во економската активност во првата година од игри на среќа во државата.Тоа ќе исто така доаѓаат од помалку од 10 казина националната.Кентаки има население од речиси 4.5 милиони луѓе.За споредба цели, Луизијана, со популација од 4,7 милиони евра, има 28 казина националната.Тоа вклучува четири племенски казина.Проширена коцкање е зборуваше за во Кентаки законодавството за години, вклучително и во текот на два семестри Beshear татко Стив служел како гувернер од 2007-2015 видови на игри на покер.

Сепак, долгот секогаш се сретна со еден ќорсокак во Frankfort.Во 2019 седница, државната Rep видови на игри во казино. Адам Koenig (R-Erlanger) спонзорирани сметка што ќе ја легализира спортско обложување во државата.Тој помина Куќата Лиценцирање, Занимања & Административни Прописи Комисија, која Koenig столици, но тоа не се гласа на Куќата на кат.Додека Koenig не prefiled сметка однапред на 2020 Кентаки Генералното Собрание седница, тоа е во близина на сигурност тој ќе поднесе сметка кога пратениците reconvene.Сите на северна Кентаки е губење милијарди да се Охајо и Индијана ние треба игри лошо.И други земји се прави милијарди од страна на законодавството на марихуана Кентаки е совршен расте држава погледнете колку милијарди долари, како што се губење на Своето време Кентаки, се буди и quits паѓа зад направи милијарди и работни места. типови на играчи на покер.