како да се победи повеќе во рулет

situs џуди слот преку gopay

Властите во Камбоџа затвори онлајн коцкање операција во елитното регионот на капитал Phnom Penh во петок.Рациите на три вили во Chamkar Пон област резултираше со над 60 апсења; половина од нив биле Cambodian државјани, остатокот микс на Malaysians, Indonesians, Кинески, Тајланѓани и Виетнамски.На неидентификувани полициски службеник изјави Камбоџа Дневни дека вили сместени компјутери на кои е дозволено коцкари да пристапите на меѓународниот онлајн коцкање сајтови.Од понеделник, Големи Општи Y Sokkly рече дека ниту еден од осомничените биле објавени од страна на Министерството за Внатрешни работи е во притвор, бидејќи властите се уште се обидува да се утврди "каков тип на игри се играше" во внатрешноста на становите.На неидентификувани поранешниот security guard за игри операција тврди сајтови нудат "многу различни видови на игри, вклучувајќи ги и обложување на фудбалот." Sokkly предложи на властите бавен процес е резултат на без претходно искуство совладување онлајн коцкање, и дека петок е рации биле првиот од својот вид за неговата анти-тероризам единица како да се победи повеќе во рулет. Cambodian закон не се изрично забрани онлајн коцкање, но другите гранки на Cambodian за спроведување на законот покажаа малку присила за да се пресели против оператори кои постави продавница во рок од границите на државите.И покрај овие активности, Камбоџа е земја каде што луѓето ќе облог на дожд, така бројни онлајн sportsbooks се залагаат за престој во области како што се Poipet, на специјална економска зона што се граничат со Тајланд, кој исто така содржи Забава Игри Азија нови Dreamworld Клуб.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЅВОНА?Вклучување на Sokkly е анти-тероризам одделение може да предложи Камбоџа одлучи да се до својата игра против онлајн оператори, што би можело да магија проблеми за двајца истакнати онлајн обложување сајтови кои ги задржи барем дел на нивното работење во Phnom Penh.Минатиот месец, Камбоџа Дневни печатени долга член на Креативните Забава Ltd., компанијата зад две Curacao-лиценцирани Азија се соочуваат со коцкање сајтови, savanvegas999.com и clubvegas999.com, кои нудат живеат дилер казино услуги на англиски, Тајландски или Мандарина од тули и малтер казина се наоѓа само низ Камбоџа е границата со Лаос во Savannakhet провинција.Еден од овие казина, Savan Вегас, е во сопственост на Макао-базирани Sanum Инвестиции.Или барем тоа беше, до ноември 2012 година, кога Laotian органи запленети казино по тврдејќи дека Sanum должници $23m во грбот даноци и казни situs џуди слот преку linkaja. Sanum поднесе тужба против Лаос со Светската Банка за Меѓународниот Центар за Решавање на Инвестициски Спорови, повикувајќи се на "несоодветна" даноци на shakedown неверојатно слични како Sanum ја загуби контролата на неговиот профитабилен Thanaleng Слот Машина Клуб во близина на Vientiane, Лаос' капитал.Светската Банка има отвори официјална трибунал во Sanum е жалба, како резултат на што треба да се утврди во, о, околу една деценија.И покрај сопственост shakeup, онлајн сајтови продолжи да функционира под Криејтив е контрола.Креативни, исто така, зазема три спрата на Жолта Кула на Phnom Penh е Chroy Changva полуостров и рекламира на локално ниво за Тајландски јазик telemarketers и онлајн cashiers.Камбоџа Секојдневно е оригиналниот извештај наведува ClubVegas999 е тврдат дека тоа беше "регистрирани и лиценцирани од страна на Кралството Камбоџа за Казино операции, вклучително и онлајн." На "вклучувајќи онлајн" дел оттогаш се избришани, и, Креативните Забава советник Марк Borg реков на хартија во јуни дека на "погрешни" ставови на Cambodian онлајн лиценца беа "holdovers на нацрт-веб-страници од доста пред некое време." МАЖИТЕ ЗАД ТВОРЕЧКИ Креативни Забава е основана од страна на американски државјанин Шон Скот, кој, заедно со својот партнер Џон Болдвин, има долга и повремено контроверзни историја во НАС horseracing кругови.Пар се изведува трки напори – особено, се движи да се донесе слот машини да racetracks – во држави, како што се Њујорк, Ајдахо, Ново Мексико и Мејн.Некои од овие вложувања се диво профитабилен, вклучувајќи купување на Луизијана е Делта Падови песна за $10m во 1999 година, водење на успешен притисок за да се овласти инсталација на гејмерски машини, потоа продавање на имотот во 2001 година, на Бојд Игри за $130m.Но тоа нели се сите сок.Во 1997 година, Скот relinquished на Невада казино игри лиценца по државата Игри Одбор за Контрола критикуван сметководствените практики во Скот во сопственост на Cheyenne казино во Северна Лас Вегас, кој Скот продаваат следната година.Во 2003 година, Скот беше дозволен тркачката патека дозволата во Њујорк, откако беше обвинет за правење на лажни извештаи за неговата примена коцкање сајтови слотови од најголемите во светот. Borg тврди дека двете Скот и Болдвин оставка на нивните позиции со Креативни "доста пред некое време и долго пред Креативни Забава имаше каква било вмешаност во онлајн игри на среќа." Но Мост Капитал ДОО, а Saipan-врз основа на инвестициското банкарство, фирма која листи Болдвин како извршен ДИРЕКТОР и Скот како заменик на претседателот, се наведува како "платежна контакт" за clubvegas999.com и savanvegas999.com домен имиња, кои беа регистрирани во септември 2011 година situs џуди слот преку gopay.

Камбоџа Секојдневно се изјасниле дека се додека не почна да поставува прашања во јули, Мостот Капитал веб-сајт наведени Креативни Забава, како еден од својата инвестиција "проекти." Исто така, 2012 статија во Vientiane Пати цитирана Скот како Претседател на Savan Вегас Хотел и Казино Компанија Ltd.Во одговор на Камбоџа Секојдневно е истраги, Министерството за Економија и Финансии, заменик на директорот Ros Phearun рече дека тој ќе биде "преземање акција," вклучувајќи го и донесувањето на Креативните Забава името на истата Министерството за Внатрешни работи, кои сега се сместени лица лишени од слобода во петокот рации.Пред една година, Тајландски власти упаднаа на мал остров на брегот на Пукет по што доби tipoff дека на закупникот, еден Јован Болдвин, беше во процес на поставување на неовластено казино на имотот.И покрај најдобрите напори на 60-чудно Тајландски полицајци, нема докази за казино опрема е пронајден.Останува да се види дали Cambodian власти ќе има повеќе среќа во наоѓање impropriety во Скот и Болдвин активностите во Phnom Penh.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre le petit manoir du казино пакет.