Situs џуди слот преку gopay

le petit manoir du казино де charlevoix

Лотарија гигант Научни Игри Корп, која се здоби со две слот машина производители во изминатите 18 месеци, објави во понеделникот тоа ќе ја премести својата корпоративното седиште од Њујорк во Лас Вегас.Слот машина пат оператор Златна Игри објави во понеделникот таа ќе се спои со Минесота-базирани Езера Забава, давање на Лас Вегас-базирана компанија во сопственост на Мериленд казино додека транзиција во јавно се тргува corporation.Ново име на компанијата ќе се вика Златна Забава и ќе се тргува на Nasdaq замена Езера' тековната листата.Златна Игри извршен ДИРЕКТОР Blake Sartini ќе биде извршен ДИРЕКТОР и претседател на нова компанија, која ќе биде со седиште во Лас Вегас situs џуди слот преку gopay. "Ние веруваме дека оваа трансакција, воспоставува навистина насочуваат игри компанијата, уникатно позициониран да заработат на широк спектар на можности," Sartini се вели во соопштението.Езера и Златна Игри проценка комбинираната компанија ќе имаат 2015 приходи од $348.1 милиони и прилагодени на парични текови од $42.5 милиони евра.Под услови на спојување договор, Езера се во вредност од $9.57 по акција, што претставува 37 проценти премија за неговото затворање цена петок le petit manoir du казино пакет.
Sartini ќе бидат издадени на повеќе од 7.8 милиони акции на акции во новата компанија, 35.7 проценти сопственоста на акциите.Тековната Езера акционери ќе ги задржи останатите 64.3% од компанијата.Трансакцијата се очекува да се затвори до крајот на годината и е предмет на акционер и регулаторно одобрување.Приватно се одржа Златна Игри, која е формирана во 2001 година од страна на Sartini семејство, е Невада најголемите слот машина пат оператор со повеќе од 7,600 игри во 600 националната локации.Компанијата е таверна поделба има 48 локации под пет марки.Златна Игри, исто така, поседува три казина во Pahrump.Компанијата има 2,100 вработени во Невада.Езера Забава Претседател и извршен ДИРЕКТОР Лајл Berman ќе се приклучат на одборот на нови корпорација и потпише тригодишен консултантски договор.Езера Претседател и CFO Тим се Справат ќе биде член на одборот и консултант на новата компанија le petit manoir du казино gatineau. Berman е долго време игри на среќа фигура, откако основана Гранд Казина, Inc., компанијата која му претходеше Езера.Според Јаху Финансии, Berman е Езера' најголем акционер со речиси 3.7 милиони акции.Новата компанија ќе ја задржи сопственоста на Карпести Јазот Казино Одморалиште во близина на Cumberland, Md., кој е внатре во Карпести Јазот Државен Парк.На 200-соба хотел вклучува само Џек Nicklaus Потпис голф во Мериленд и казино со 500 слот машини, покер соба и 10 табела игри.Како дел од трансакцијата, Езера планира да го продаде својот 10% сопственост во Рок Охајо Потфати, компанијата која ја поседува 80 проценти од Потковица казина во Кливленд и Синсинати и две racetracks во Охајо и во Кентаки до трети лица за $750,000 le petit manoir du казино де charlevoix. Во третиот квартал, Езерото објави нето загуба од $23.1 милиони евра и нето-приходи од $15.9 милиони евра.Акции на Езера Забава доби 70 центи, или 10%, за затворање на $7.70 во понеделник. equipment slot numbers wow classic.