она што на времето не tesco ослободување испорака слотови онлајн

1 долар мин депозит казино

29 август (Џерси) – Диви Крипто (СИМБОЛ: ДИВИ), програмерите на револуционерна лотарија меѓународната и eGaming платформа изградена по blockchain технологија, е да се започне првичните монета понуда (МЦК) со цел подигање на 15,000 Етер Токени – во вредност од околу $5 милиони евра – за да мерите својата револуционерна производ на пазарот.На МЦК започнува во 08:00 GMT на вторник, на 5-то септември, а ќе нуди на инвеститорите ДИВИ Токени – игри валута да се користи на новата платформа на намалена стапка од 2000:1, 2000 ДИВИ Белези 1 Етер.Откако платформа започна, ДИВИ Белези ќе бидат разменети на 100:1 против Етер, нудејќи инвеститори потенцијални 20x инвестиции можност.На платформа, што е 95% завршена, е дизајниран да ја наруши $260 милијарди лотарија и се поврзани игри на пазарот, за кои само 4% се моментално онлајн, според Светската Лотарија Association она што на времето не tesco ослободување испорака слотови онлајн. By објавување резултати од игри на blockchain, корисниците може да гарантира отворен и искрен искуство, и играчи, исто така ќе бидат во можност да се заработи надвор во Етерот или на Bitcoin поддржан дебитна картичка.Диви Крипто има состави тим од индустриски експерти, предводени од основачот Френк Pira, да го надгледува развојот.Тимот исто така вклучува Twelve40 извршен ДИРЕКТОР Ендрју Џарет и Чи Група извршен ДИРЕКТОР Kiri Cavill.Регулирани лотарија специјалист Twelve40 резерви на уверение back-end игра технологија за нова платформа, и производот ќе биде прв од ваков вид да се регулира преку Џерси и Curacao лиценци.Френк Pira, основач на Диви Крипто, рече: "Користење на ethereum blockchain да се изгради следната генерација на лотарија и гејминг платформата има потенцијал да revolutionise оваа индустрија, па ние сме возбудени да го објави на МЦК да се донесе Диви Крипто на пазарот она што на времето не tesco ослободување испорака слотови станат достапни. "Диви Крипто е поддржан од светска класа тим на игри и blockchain експерти, и веќе имаме технологија, регулаторни одобрувања и на платните системи во место 1 долар минимален депозит казино во австралија. "Ова МЦК ќе ни овозможи да се подигне средствата да се испорача на нашето ветување, додека оние кои се претплатите ќе уживаат огромен попуст на ДИВИ Токени кои ќе се користат на платформата." Бела хартија во конципирањето како Диви Крипто ќе се наруши игри сектор веќе се објавени.Нејзините моменти вклучуваат: • Како Диви Крипто ќе се зголеми големината на пазарот, нудејќи лесна, децентрализирани лотарија користејќи ја својата ethereum-врз основа на ДИВИ Знак • Како Диви Крипто ќе нудат мобилни фокусирани на производот насочени на недоволно 18-45 возрасна група • Како Диви Крипто ќе обезбеди невиден шансите и корисничко искуство со елиминирањето на бирократските overheads при креирање на отворен и искрен гејминг искуство на blockchain За повеќе информации и за да се претплатите на МЦК, ве молиме посетете: https://wildcrypto.com/.

For повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За Дивиот Крипто Диви Крипто (СИМБОЛ:ДИВИ) е инвеститорот на непушачите, лотарија меѓународната и eGaming платформа изградена по blockchain технологија.Тоа ќе започне првичните монета нуди, со цел подигнување на 15,000 Етер на септември 5 1 долар мин депозит казино. За повеќе информации, ве молиме посетете: https://wildcrypto.com/. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre 1 долар слот машина победи.