како да се измери т слотови

тим hortons нијагарините водопади казино

Опишување на Азија побарувачката за казина како "бескраен," Лас Вегас Песоци извршен ДИРЕКТОР Шелдон Adelson сака Сингапур е владата да го продаде некои повеќе земјиште за да се справи со барање во своите Марина Беј Песоци интегрирани одморалиште како да се измери т слотови. "Ние треба сите на земјата ние може да се добие.Ние сме оптоварени со нашите сопствени успех." Иронично, на земјиште Adelson craves не е за проширување на казино подот, но со двојно одморалиштето е тековната 120k квадратни метри на конвенцијата и простор за состаноци.Но Adelson е во потрага на додавање казино простор во Шпанија.Многу казино простор тим hortons снимање ѕвезда казино. Adelson изјави на новинарите во Сингапур дека тој има разговори со властите во Мадрид и Барселона за изградба на "мини-Лас Вегас во Европа." Adelson предвидува со 20k-соба одморалиште со многу шопинг, конференција и изложба простор кој ќе чини околу €10-15b да се изгради и да се создаде 180к работни места.Проектот беше сте сонувале до пред неколку години, но добив се стави на полица кога глобалната економија отиде кисело.Сега, Adelson тврди дека е "многу активно во спроведувањето тоа." Како такви, Adelson појасни тој очекува брза акција од разговорите со шпанските власти тим hortons казино rama часа. "Ние не може да се изготви план, ја даде на капацитетите на одделот и да чекаат шест месеци за да се добие одговор." Во склад со тоа чувство на итност, Adelson веќе има проект име бере тим hortons нијагарините водопади казино. "Се надевам дека можеме да го користиме името Европа Вегас или Евро-Вегас." Искрено, што се чини дека kinda куци за нас, особено по целиот Евро-Дизни фијаско.Покрај тоа, со оглед на неговата нон-стоп промоција на Азија коцкање пазарот и неодамнешните млака перформанси на кои избледени Невада игри надлежност, не би Евро-Macau биде подобро прекар?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre добра храна во близина на круната казино.