е нелегално коцкање во мериленд

miglior sito по покер на интернет

GRAsia дознал дека продавници во Макао почнаа да се воведе Кина UnionPay Co Ltd банка картичка плаќање терминали, кои бараат носители на Кина-издадени картички да поднесе идентификациона исправа за скенирање пред нивната куповна може да се потврди.eutsche Банка АГ имаше вели во забелешка истата недела дека "долго-одржи вообичаена пракса" во Macau на коцкари користење на локални види и накит продавници за пристап до пари преку UnionPay банкарски картички "можат да бидат во ризик", според новиот регулаторното опкружување.Детал од мерките беше наведени во белешка издадена во времето од Daiwa Хартии од вредност Group Inc.n вторник член на персоналот на локалните pawnshop кажано GGRAsia: "Ние го разбираме ова барање [инсталирање на ID-фаќањето UnionPay терминали] е она што на Монетарната Власт е нелегално коцкање во мериленд. [на Macao] нареди.ui Че Ву, претседател на Макао оператор Галакси Entertainment Group Ltd, забележани на медиумите – по компанијата годишен генерален состанок во Хонг Конг во вторник – дека надградба на UnionPay терминали беше само една штица на Кина, тековната политика на следење UnionPay трансакции.Понеделник белешка од брокерски Sanford В е нелегално коцкање во мисисипи.

Bernstein Ltd во Хонг Конг, изјави: "Тоа е веројатно дека Macau владата е реагирање на разликата помеѓу UnionPay трансакции и реалните продажбата на мало и е затворање на дупките како дел од Макао напорите да се развива во еден свет-класа туристичка дестинација."бројот на гејминг индустријата аналитичарите се напомене дека купувачите во Макао направен преку UnionPay картичка – следи брзо со враќање на стоката во замена за паричен надоместок – е еден од најчестите начини за некои казино коцкари од Кина да се заобиколи земјата на строги валута-контроли на извоз.Копното посетители сте само дозволено да се земе дневен лимит на RMB20,000 (US$3,109) надвор од Кина во готово. miglior sito ди покер италијански.