банката на америка казино патот

zynga poker chips malaysia supplier

Daniel Negreanu продолжува сегашниот тренд за покер играчи да го дадат своето време, напор и пари, за добротворни организации, кога тој ќе биде домаќин на Св банката на америка казино патот. Јуда Славна личност Покер Турнир на Vdara, Лас Вегас, Ноември 8, 2014 година жиро сметка за да се запре коцкање. Дали ви се допаѓа победа 2015 Corvette Stingray?Она што за посета на PokerStars Карибите Авантура (СПС)?Или, можеби, само сакате да помогне во борбата против детството рак?Ако било која од овие три ќе лебдат вашиот брод, тогаш ќе биде најдобро служи движи надолу за да Vdara, Лас Вегас, во 5 попладне по локално време, Ноември 8, 2014 година банката на америка казино патот еверет. Daniel Negreanu е по стапките на вакви Убавици, Shak (детската Болница во Филаделфија Сите-Во за Детска Добротворна организација), Philipp Gruissem, Игор Kurganov и Лив Boeree (средства за Ефективно Давање), Мет Витко (Добротворна Серија на Покер), и Човек Laliberte и Светската Серија на Покер (Една Капка Foundation), со ставање на своето време, напор и пари зад добротворни цели.Овој пат добротвори се случува да се биде детски рак на жртвите на Св. Јуда Децата Истражување Болница.Место кое помогна да се притисни на севкупниот детски рак стапка на преживување од 20% до 80%, бидејќи тоа беше отворен во 1962 година. Negreanu ќе стол славна личност покер турнир што содржи buy-in од толку ниско, како $1,000, и како високо како 10.000 долари, со награди се дистрибуира зависи од купи-во опсег ќе се одлучат за.Така, на пример, играчот кој внесете за 10.000 долари ќе добијат можност да се победи на 2015 Corvette Stingray, донирани од страна на Fairway Chevrolet, вредност во $60,000 zynga poker chips malaysia supplier. A $2,500 купи-во може да се победи една приватна забава за 100 на Polaroid FotoBar и Музеј; приватна покер лекција со Дете Покер се (цена), или недели одмор на Namale одморалиште во Фиџи; други големи награди вклучуваат Избор Центар Универзитет обука, Тони Робинс Бизнис Мајсторство Часови, на $15k СПС пакет, и покани на Св zynga poker chips keep disappearing.
Јуда Славна личност Голф Турнир. Negreanu нема да биде на неговиот lonesome; Antonio Esfandiari и Phil Hellmuth ќе бидат заедно со него, како и домаќин на славна личност покер играчи, и Холивудски ѕвезди, кои допрва треба да биде именуван.Не толку Добротворни да Професионални Покер Играчи Една област каде што Negreanu продолжува да биде помалку од добротворни е кон своите сограѓани професионални покер играчи.Можеби се сеќавате дека неговата реакција на Зборувањето & Go бура – во право во средината на 2+2 нишка се жалат за рече игра – доведе да многу луѓе се прашуваат за неговата глава.Тад екстремни знам zynga poker chips kaufen billig. Negreanu има напишано од блог-пост наречен Клучна Состојка за еден Добар Покер Игра и повторно неговите мисли се јасно на улогата на професионален покер играч ја има во покер е екосистем.Тонот се многу пониски отколку за неговата 2+2 пропустливи, и тоа е убаво да се прочита.Проверете here.https://www.fullcontactpoker.com/poker-journal.php?subaction=showfull&id=1413434000&archive=&start_from=&ucat=& Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.