каде е soboba казино

казино тема торта покер чипови

Е казино шеф на Стив Wynn на нов глас на разумот во услови на бучава создадена од страна на политичките mudslinging помеѓу U каде е soboba казино. претседателските кандидати Доналд Трамп и Хилари Клинтон?На outspoken извршен ДИРЕКТОР и претседател на Лас Вегас-базирани Дин Места отиде на tirade за претседателските избори, кажувајќи аналитичари за време на неговата компанија вториот квартал заработка повик дека и покрај своите ветувања и декларации, ниту Заборава ниту Клинтон има обраќање на земјата е $19 трилиони проблем.Овој избор не е во врска со Клинтон или Трамп, Дин рече.Тоа е за "авто-деструктивни" монетарна и фискална политика, кој наскоро ќе ги осакатува не само бизнис во Вегас, но целиот сад.

"Тоа е речиси невозможно да се предвиди точно каков ефект дека [избори] ќе има.Без да се навлегува во една економија дискусија, имаме – порано или подоцна, нашите политички естаблишмент ќе бидат принудени, без разлика на партиската припадност, да се справи со $19 трилиони во долгови дека е качување од околу $1.6 милијарди долари на ден," Wynn рече, според препис испратени преку Барање на Алфа.Тој истакна дека стапката дека банката на Федерални Резерви е печатење на пари од тенок воздух, заедно со растечкиот дефицит е "директно влијае на животниот стандард или купување моќ на U каде е слот машина во последен ден на земјата. доларот," иако ова е нешто што многу Американци имаат уште да се разбере каде е отворот за музејот. "Имаме $14 трилиони во јавниот долг и $5 трилиони долари во меѓувладини долг.Забава на која $19-трилиони-и-искачувањето е околу 2.3%, а тоа е со краткорочните каматни стапки на речиси нула.Сега, тековната банката на федерални резерви, дама се случува да ги задржи каматните стапки, каде што тие се.Тоа, се разбира, ги штити сите кредитна картичка долг на $1 трилиони дека е таму.И така, ние не треба масовна паника на кредитна картичка интерес.Но јас знам дека владата е во недоумица како да и она да се направи во врска со ова," Wynn рече.Бизнисменот, кој наречена себе "еден од стариот бел момци," истакна дека од страна на "правење на сите видови на ветувања и декларации," двете Републиканците и Демократите се отежнувачки "проблеми кои во моментов се оптоваруваат земјата." "Она што е lamentable е дека јавниот дискурс денес на двете страни му недостасува точка целосно.Ние сме нг месечината," Wynn рече.Ова секако не е прв случај на Дин вербални дијареа бидејќи outspoken казино име магнат е познат за зборување без размислување.Во април, Дин се обратил до елитното природата на неговата наскоро ќе се отвори Дин Бостон Харбор проект, прогласувајќи дека "никој не сака да биде околу сиромашните луѓе." Но, овој пат бизнисмен може да биде на нешто.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино тема торта покер чипови.