че vuole очајна покер лице

како да се направи се повлече јазичиња коцкање

Во целиот свет, службените лица се најавува затворања на бизниси поради coronavirus појава.Оваа недела, Австралија има сега одлучи да ја затвори казина, ресторани, пабови и други места се должи на јавноста не практикување социјално дистанцирање, метод кој може да ви помогне да се запре вирусот од ширење.Премиерот Скот Морисон објави во неделата навечер дека неколку видови на објекти ќе се затвори до средината на ден во понеделник и повеќе рестрикции ќе следат на собири како социјално дистанцирање се игнорира.Неколку Затворања: Повеќе типови на бизниси ќе бидат затворање поради новиот поредок.Клубови, пабови, казина, цркви, спортски сали, кина и ноќни клубови се сите за затворање листа.Ресторани и кафулиња нема да биде целосно затворена, но само ќе се нудат храна на takeout основа.Круна Места казина, заедно со други места ќе бидат затворање поради оваа цел.Според извештајот.. че vuole очајна покер лице.

ЧАСОТ, Скот Морисон, изјави дека нацијата ќе се соочува со повеќе распространета ограничувања во иднина на социјалните собирање на големината бидејќи граѓаните не се практикување социјално дистанцирање правилно.По средбата со Националните Кабинет, Морисон истакна дека значајни мерки ќе се стави во место за долго-рок и критики ќе се одржи на месечна основа како да се она што следно да направи.На почетокот, акција беше донесена од страна на Австралија казина во обид да се запре ширењето на вирусот, но идеално, тоа не беше доволно.Казината биле намалување на бројот на играчи на маса игри, како и намалување на бројот на луѓето им е дозволено на нивната храна и пијалаци места.Построги мерки за чистење исто така беа во место, заедно со користењето на рака sanitizer.САД Затворачи: Австралија затворачи доаѓаат само неколку дена по казина во САД почна затворање на нивните врати.Минатата недела, Гувернерот на Стив Sisolak на Невада нареди итно исклучување на секој комерцијални казино во државата, кој, наводно, се стави 200,000 луѓе надвор од работа.Други држави, исто така започна казино затворање на почетокот, вклучувајќи Илиноис.Бојд Игри, оператор во неколку држави, одлучи да ги затвори своите места, вклучувајќи Долина Гради Казино во Пенсилванија.На coronavirus влијае врз неколку индустрии, вклучувајќи го и коцкање сектор, во сад.Федералната влада е, наводно, се работи на пакет, кој ќе им помогне на многу луѓе кои се надвор од работа како nonessential бизниси се затвори во обид да го запрат ширењето на вирусот. евтини сместување во burswood казино.