кој казино треба да одам да

основна стратегија блек џек волшебникот од шансите

Вовед во Macau на дигитална верзија на јуанот валута во моментов се го испробани од страна на владата на Кина треба да се докаже да биде долгорочно позитивно за град е колекција од речиси 40 казина.Според извештајот од GGRAsia, ова е мислење на Sanford C Bernstein Ограничен аналитичар Vitaly Umansky некои две недели откако претставници во енклава откри дека тие ќе бидат за изменување и дополнување на локалните финансиски правила така што да се овозможи целосно усвојување на blockchain-напојува иновации.Извор детални дека на стан-базирани 'дигитални јуани' валута е поставен да биде контролирана од страна на народна Банка на Кина и ќе им овозможи на централната власт да се следи движењето на сите парични средства и монети во оптек и ги знаете сите детали на стоки и услуги кои се купи.Трансакцијата проблеми: Umansky, наводно, изјавил дека таквите однапред "треба да биде долгорочен позитивен" за Макао е профитабилен казино индустријата, освен ако тоа не стана 'единствениот начин за да всушност го купите светската чипови \" да и ја имаше својата вовед придружени со 'рестриктивни граници.' Тој најави дека "digital јуани', исто така може да "биде шлаг на тортата за олеснување на клиентите искуства' и им овозможи на својства за да се сними 'значителни трошоци' во моментов се поврзани со промена на мајчин парични средства на странски играчи во Хонг Конг долари.Наводно, прочитајте изјава од Umansky.. кој казино треба да одам да. "На чистење на Макао пари текови, полесен пристап до renminbi трансакции во градот и disintermediation на junkets ќе биде позитивен возачот за континуиран раст во стабилна маса и премиум-маса коцкање сегменти." Импресивна иновација: Кина е, наводно, втората нација да започне со тркалање дигитална верзија на својата валута по аналогно се движат од Бахамите Централна Банка минатата година.Овој вовед наводно почна преку доцна-2019 пилот за градови на Шенжен, Suzhou, Xiong ' анот и Chengdu пред се дополнети од октомври со слични debuts за оние во финансискиот центар на Шангај, на јужниот дел на островот провинција на Hainan и градовите на Changsha, Qingdao, Xi-тите и Dalian.Клиент погодност: Umansky наводно, отиде за да прогласат дека Macau е донесување на 'дигитални јуани' валута може да им овозможи на коцкари да ги купите чипови директно од казино кафез или веднаш на игри маса и би можеле дури и да " се ослободи од потребата за чипови целосно.' Аналитичарот понатаму наводно откриле дека 'дури и пристап до Интернет не може да биде потребно" за оние користење на дигитални валута со идните punters едноставно има потреба да биде " хардвер, дигитални знак со помала од казино чип.' Бујна придобивки: Конечно, Umansky наводно откриваат дека широкораспространетата на "digital јуани' валута ќе им помогне на службениците за спроведување на законот во Макао поефикасно да се печат од активности поврзани со перење пари, кредит sharking и подземни банки.Коцкање aficionados во градот во моментов ги искористат предностите на прекуграничен трансфер станици со цел да се разменуваат своите Кинески пари за Хонг Конг долари, додека воведувањето на електронски алтернатива може да наводно згора на тоа се запишува на крајот за WeChatPay и Alipay плаќање апликации. основна стратегија за 2 палубата blackjack.