коцкање зеде над мојот живот

ау казино doorniksewijk 31 kortrijk

Кога станува збор за sackings и пакувања таму не се многу шокови во светот на спортот.Наместо тоа, најголема форма на забава на земјата живее и умира од страна на не пушат без оган правило.Кога Том 'durrr' Dwan е пресечено лабава од неговиот професионален однос со Full Tilt Покер (FTP) тоа не беше изненадување.Само прашање на луѓето бил имаше толку многу чад можеби не сте биле во можност да го фати поглед на неговиот заден крај како тој стигнува далеку.Тоа остава Гус Хансен и Виктор Blom како подставени лица за еднаш моќна сила која во моментов се започна околу детско игралиште со многу поголем насилници.Тоа е се само не е доволно добар.Тоа е време за преуредување.Постојат plumes на чад насекаде.Една работа дека три од нив имаат заедничко е фактот дека сите тие се degenerate висока удели готовина игра онлајн играчи.Така се претпоставува ова е тип на луѓе кои FTP надеж да се соберат во нивните гради, инаку зошто инаку назначи група на луѓе кои примаат помалку време отколку на Хималаите Јагуар?Така е и со Dwan е папочната хорда лежи на теренот, Виктор Blom е виси од нишка, и Гус Хансен сопственик на сомнителна чест да се биде на сите времиња, најголем губитник во онлајн парични игри – $14,891,778 (вклучувајќи $3,204,539 во 2012 & $8,461,472 во 2013 година), сакам да се направи некои FTP темелите и да ги пронајдеме нов тим.Тука се моите две опции: RunItOnce Опција Ако FTP се уште сакаат да им помогнам на готовина игра онлајн агол тогаш тоа е време да се движат подалеку од игри најголемите губитници, и наместо да се фокусира на игри најголемите победници.Со ова на ум, зошто да не се движат за трио на Фил Galfond и Hac & Ди Dang.Помеѓу нив тие се исчистени на мелодија на $23m во онлајн профит на FTP сам, што ги прави три од најголемите победници во историјата на виртуелната се чувствува коцкање зеде над мојот живот.

Galfond е клуч за оваа транзиција, бидејќи и покрај својата младост, тој е еден од најпочитуваните гласови во светот покер.Овој човек може да се прдеж на маса содржат Кара Скот, Лив Boeree, Ванеса Selbst, Xuan Лиу & Марија Хо, а не еден човек некогаш ќе се сомневаат во неа беше него.Неговата популарност произлегува од неговата автентичност.Хансен, Dwan и Blom се толку црно како Orcs, додека Galfond е како бела како Гандалф.Само Daniel Negreanu може да се ривал Galfond како висок пласман професионален покер играч кој нема да здолниште на секое прашање и ќе даде еден искрен мислење.Тој е паметен, и емотивно и интелигентно, има голема бизнис acumen, изгледа остар пред камера, и со жесток во потрага tag-тимот на Dang Браќа од негова страна, тие ќе бидат маркетинг влажен сон коцкање на градот во близина на колорадо спрингс. Galfond е исто така сопственик на веројатно најдобриот онлајн обука на нет.Зошто да не се вклучат на RunItOnce бизнис модел во FTP?Местото каде што младите волшебници се учат да станат како мудар и wistful како Гандалф; или да се произведува двојно clotheslines со моќ и удар на Dang е?Phil Galfond и Dangs наспроти Гус Хансен, Виктор Blom и Том Dwan.Не ми корист.На Vorsprung Durch Technik Опција Една од alluring квалитети на играта на покер е тоа може да се игра со никого.Ако фудбалот е спорт на избор за работничката класа, потоа покер е нејзиниот еквивалент во светот на игри.Но, во последно време, покер помина сите-uppity на нашата arses со создавање на елитен горна класа на муштерии.Чекор напред и да се поклонат на екипа од Супер Висока Ролки.Ајде сега да замислете за момент дека сака на Сметка Perkins, Човек Laliberte, Павле Newey и Talal Shakerchi се малку премногу зафатен да се работи на болниот онлајн покер компанија – кој друг доаѓа од оваа група и зошто тие би се достојни знаме носители за FTP?Никој не го започна газ околу Супер High Roller населба со повеќе welly од Ze Германците.Всушност, тие биле толку успешни тоа е многу тешко да се создаде shortlist.Мислам дека би plumb за Четири Коњаник на Апокалипсата агол со Tobias Reinkemier води на чело со сака на Philipp Gruissem, Игор Kurganov и Фабијан Quoss се возеше заедно со него во споредна улога.Тоа е точно дека Gruissem има освоено тад повеќе тесто од Reinkemeier, но тоа не значи дека тој е подготвен за вниманието само уште.Искуство игра клучна улога во овие одливки и Reinkemeier е на работ на овој резултат.Исто како Galfond тој е многу интелигентен, шармантна, добар изглед и зборува со искреност што би се очекувало од една фигура.Можеби, тоа е време да се обиде на различни такт.Маркетинг на Професионалци не ги привлече стада на готовина игра онлајн играчи па зошто да не се обидете со различни такт и да си одат за мулти-табела турнир специјалисти.Јас го сакам тоа.Четири од нив изгледа како чуден зезнав до Musketeer line-up brimming со талент, индивидуализмот и над сè друго, тие се четири од најголемите победници во најтешките игри се случува.Значи, тоа е мое мислење.Она што е твое?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање да го победи пари назад.