може да ви се одземе коцкање загуби од вашите даноци

ефекти на коцкање на економијата

2013 Покер Салата на Славните номинирани беа објавени, со шест претходни кандидати се врати од минатата година гласање и со додавање на четири нови имиња на микс.Настрана од неговото основање, Салата никогаш не примен повеќе од двајца луѓе во која било дадена година.Значи, кој се случува да се направи се намали, и на кои ќе се остави надвор?КРИС BJORIN Зошто тој ќе се добие во: Е играње покер подолго од многу аргументи биле живи.Петтиот сите времиња во WSOP cashes, вклучувајќи и најмалку еден готовина во секој WSOP од 1994 година може да ви се одземе коцкање загуби од вашите даноци. Неговата $5.5 милиони евра во кариерата на турнирот заработка од него прави на сите времиња пари лидер од покер-луд народ на Шведска.Зошто тој не: Само две од неговите 68 cashes се заработени него златна нараквица.Неговата турнир добивки само место него 78th на сите времиња пари листа.Избирачкиот го цениме долговечност, но постојат други на оваа листа со слично долго песна на рекорди, но поголеми резултати.

HUMBERTO BRENES Зошто тој ќе се добие во: Еден од играчите кои се стави латинска Америка на покер мапата.Неговата 71 WSOP cashes се рангира на четвртото место на сите времиња.Тие датираат до 14-место заврши во 1987 година Главниот Настан, прв од осум cashes во кои турнир што вклучуваат четврто место заврши во 1988 година ефекти на коцкање на младите во кенија. Особено препознатлив во целиот свет, благодарение на масивни изложеност тој доби од неколку WPT конечна табела настапи за време на почетокот на покер бум.Зошто тој не: Ова е неговата прва година на гласање.И како Bjorin, Brenes има само две WSOP нараквици од сите оние cashes – и двете од нив во 1993 година, не помалку.Со неколку други играчи со поголем победи на нивните резимеа на гласање, тој ќе се исцеди надвор.ДЕЈВИД CHIU Зошто тој ќе се добие во: Бидејќи да се биде донесен во текот на минатата година ливче, Chiu cashed шест пати во 2013 WSOP, вклучувајќи го и неговиот петти хривнија победи.Има $8.8 милиони евра во турнирот плати и сега пет WSOP нараквици во 60 cashes, со победи во голем број на дисциплини.Неговиот кам-бек за да победи на $25,000 WPT Првенство против Гус Хансен во 2008 година, останува еден од повеќето незаборавни главите-up средби во последно време.Само изгледа се подобро, како времето одминува.Зошто тој не: избирачкиот одлучите да се скржавиот со нивните гласови, тие одат со некој кој има подлабоки врски со играта е долгорочна историја како што направи минатата година од страна на inducting Морнар Робертс, или тие ќе одлучат тие само може да се избере една високо оствари Азија играч оваа година и да си одат со Scotty Нгуен, наместо.ЏЕНИФЕР HARMAN Зошто таа ќе го добиете во: Салата има само две жени меѓу членството, ниту еден од кого беше познат по тоа што доследно победник во најголемите светски пари игри како Harman.Добитник на два WSOP нараквици во 30 cashes.Редовите шестиот сите времиња во турнирот за заработка кај жените.Има почитувањето на играта е великаните.Беше еден од главните играчи во Корпорација натпревар против милијардер банкар Енди Beal.Зошто таа не: Турнирот резултати се полесно да се измери од кеш играта резултати, па нејзините $2.6 милиони евра во кариерата tourney добивки не изгледаат толку импресивен како што некои од нејзините конкуренти'.И таа беше член на Тимот Full Tilt за својата целиот пред-Црна-петок постоење.ТОР ХАНСЕН Зошто тој ќе се добие во: Сметаат кум на Скандинавските покер.Има 48 WSOP cashes, два златни хривнија победи, и $2.9 милиони евра во кариерата на турнирот заработка.Преживеал близок повик со ракот пред неколку години, па некои историски ум гласачи – вклучувајќи минатата година inductee Ерик Drache, кој беше најдобриот човек на Хансен е свадба – можеби ќе сакате да се induct него додека тие се уште имаат шанса.Зошто тој не: На едно ливче преполн со високо ниво на покер талент, Хансен е ѕвезда сјае малку помалку светло отколку на неговите конкуренти'.Дури и кај старата школа Скандинавските играчи, тој е веројатно вториот избор, бидејќи Bjorin е во микс ако сте само гледајќи резултати.МАЈК MATUSOW Зошто тој ќе се добие во: Четири WSOP нараквици во 41 cashes ефекти на коцкање на младите. $9 милиони евра во текот на животот турнир заработка.Некои од најдобрите покер од кариерата дојде во високо-притисок ситуации, вклучувајќи и две фајнал-табела работи во WSOP Главниот Настан.Тој ужива препород во изминатата година со победа во NBC Главите-Up Првенство и својата четврта WSOP нараквица.И тој е еден од покер е најпрепознатливите знаци.Зошто тој не: Тој е еден од покер е најпрепознатливите знаци, и за подобро или полошо, Мајк е поврзана со две поголеми скандали во онлајн покер – како жртва на Рас Хамилтон е UltimateBet superuser шема, и како Full Tilt спонзорирана од ујп.Други достојни кандидати без оние здруженија ќе го засени него на неговиот прв гласање.ТОМ MCEVOY Зошто тој ќе се добие во: избирачите да одлучите што сакате за да ја продолжите последната година е тренд на наградување играчи со место длабоко во покер историја; McEvoy, во 1982 WSOP Главниот Настан победникот, беше првиот шампион кога и да заработи својата купат во преку сателит.Има четири WSOP хривнија победи на своето име.Ко-автор на серија на влијателните турнир стратегија книги со Салата на Famer T. Cloutier, кои помогнаа да расте игра пред бум на 2000-тите.Зошто тој не: Неговиот севкупен броеви ($2.95 милиони евра во турнирот заработка од 1982 година) и неговиот севкупен место во игра историја на (повеќе од страна белешка од главен изведувач кој не може да се игнорира) не се толку импресивен како некои од другите кандидати.Тој е донесен во текот на неколку пати пред да се од слични причини и нели додадена на неговото наследство во меѓувреме.КАРЛОС MORTENSEN Зошто тој ќе се добие во: 2001 WSOP Главниот Настан шампион.Само играч да се победи и дека турнир и $25K WPT Првенство, еден од неговите сите времиња-водечките три WPT наслови ефекти на коцкање на економијата. 14 на сите времиња пари листата со $11.4 милиони сите времиња WPT пари лидер со $6.4 милиони евра.Секој пат кога ќе мислам дека тој е исчезна, тој доаѓа со огромни перформанси (види 2007 WPT Првенство, 2013 WSOP Главниот Настан).Неговата 10-место заврши во оваа година WSOP Главниот Настан, најдлабоките работи од минатото победникот од Салата на Famer Дан Harrington е back-to-back конечните табели во 2003 и 2004 година, се уште се свежи врз главите на избирачите.Зошто тој не: избирачите не сакаат да enshrine него на неговиот прв ливче, тие одлучуваат да одат со најстарите од старата гарда, или тие ќе одлучат тие што не сакаат момци наречен "Ел Матадор." Сериозно, ако некој на оваа листа, треба да биде заклучување тоа е Карлос. SCOTTY NGYUEN Зошто тој ќе се добие во: Пет WSOP нараквици, еден WPT наслов, $11.7 милиони евра во текот на животот турнир добивки.Тој е единствениот играч да се победи и WSOP Главниот Настан и $50К КОЊ (бидејќи заменува со $50К Покер Играчи Првенство).И тоа е веќе пет години, откако тој доби потроши и направени магаре од себе на националната ТЕЛЕВИЗИЈА со намера да го победа дека $50К КОЊ наслов; ние сме направени него чекаат доволно долго.Зошто тој не: Тоа е само што е пет години, бидејќи тој доби потроши и направени магаре од себе на националната ТЕЛЕВИЗИЈА со намера да го победа дека $50К КОЊ наслов.Тоа се неговите последни големи победи веројатно не им помагаат на многу прашања.Покер има доволно сликата проблеми, како што е и постојат многу други старата школа избори на гласање belle на батон руж казино телефонски број. HUCKLEBERRY СЕМЕ Зошто тој ќе се добие во: 1996 WSOP Главниот Настан победник најголемите резултати дошле играте против најдобрите светски играчи.Тој е 41st на сите времиња пари листа, но 34-та кога прилагодени за инфлација, бидејќи некои од неговите големи победи дојде кога доларот беше уште вреди нешто.И тој настапува на високо ниво, без разлика за каква игра тој игра.Зошто тој не: Не многу играчи корист колку од направени-за-ТВ покер како Huck Семе, чија поврзаност со Full Tilt доби него многу поканува од производителите.И ако се брои само отворени настани, тој капки од 41st на сите времиња пари листа на 92.Тој е, исто така, се уште прилично млади од Салата на Славните стандарди, што значи тој е поверојатно да бидат донесени во текот ако гласачи се носталгични.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre belle на батон руж казино се отвори.