топ најбогатите казино во светот

среќа тигар казино без депозит кодови

TF1, на француски еквивалент на основните кабелски дампинг основа како TBS, ТНТ и САД мрежа, поседува и да работат на спортски обложувања mainstay Eurosportsbet.Сепак извори блиски до компанијата тврдат дека тој однос може да биде краткотрајно, и гласините за продажба почнуваат да се вртат топ најбогатите казино во светот. "Eurosportbet резултати не се смешни, претежно во однос на покер, но на бизнис не е на задоволително ниво доволно," забележани TF1 извршен ДИРЕКТОР Nonce Paolini на неодамнешната прес-конференција топ ајкула покер про лаборатории.
"Ако прифатиле понудата за преземање доаѓа, ние ќе ви учат." Аналитичарите веруваат дека Eurosportsbet е уште една жртва на Франција е екстремно високи игри даноци, кои го направија тоа тешко дури и за најголемите корпорации да се задржи на цврсти нозе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre По ветува да овозможи надградба на НАС играчите оваа недела (15) за статусот на Full Tilt напорите за враќање играч салда, 'FTPDoug' испратиле порака на покер форум TwoPlusTwo дека (а) појасни малку, и (б) многу лути.Месото на пораката: "FTP е меѓународен бизнис операции се враќаат во нормала, а ќе се фокусира на обезбедување на безбедно и уредно враќање на НАС играч депозити.Ние сме целосно посветени да прави сигурни дека НИ играчи се враќа како е можно поскоро.Ние се извинуваме за доцнењето и на фактот дека ние го потценуваат времето тоа ќе се земе на работа преку овие прашања.Ние ќе ги ажурира нашата НИ играчи кога имаме повеќе конкретни информации за да се обезбеди." Како дури и датумот за следното соопштение веќе не се дадени тешко целта, трпението на FT е поранешен американски играчи е брзо испарливи, особено кога се гледа во светло на PokerStars соопштение во петок дека тоа беше досега се врати над $100 на своите поранешни НАС играчите.Додека Full Tilt е велејќи малку, Американските Игри Друштвото издаде Бела книга на интернет коцкање (читај овде).На лоби група која изгледа по интересите на САД земјиште-врз основа казино гиганти се заинтересирани да остварат празнина создадена со случувањата на Црниот петок, и Белата книга ги повика Конгресот да брзо ги остваруваат сојузна про-онлајн покер регулатива со која се овозможува АГА и членови за да понудат услуги додека спречување на не-американските компании од тоа, исто така.На АГА започнува со сфаќањето на очигледно, имено дека "Американците сакаат да се коцка онлајн и се покажа дека тие ќе го стори тоа, дури и ако нивната влада им кажува тоа е нелегално." За да се реши овој проблем, АГА предвидува сојузниот покер план со вратиш одредби за одделни држави.На АГА се залага за покер-само законодавство, делумно поради тоа што тој признава дека опозицијата од спортски лиги (на МАК, особено) значи дека спортско обложување, најверојатно, ќе се никогаш не се сметаат за погодни за потрошувачка надвор Невада.Но, со оставање слотови и маса игри надвор од менито, АГА е едноставно заштита на своите членови,' главен готовина крава.На АГА жали дека ако нелиценциран оператори не се ефикасно се блокирани од страна на "тешки технолошки огради," тие ќе продолжат да ги нудат коцкање и обложување спортски до НАС граѓаните.Тоа ќе создаде "на он на ниво на полето за играње" дека ќе "св долари од американскиот пазар" (јас.e.од АГА членови).Да парирам потенцијал ликвидноста во предност со меѓународните оператори, АГА верува дека САД "ќе биде добро известен" за да ги следите француски и италијански прстен-оградена модел (иако со помалку сериозни даночни стапки).На АГА аплаузи т.н среќа тигар казино се регистрирате. "подобност-базирани режими за лиценцирање", бидејќи тоа плевели надвор потенцијал licensees кои не се членови на АГА.Тоа наведува на Орегон Дербито на Комисијата за барање за кандидатите за да го докажат нивното "добро реноме и морален карактер." На АГА чувствува дека "како на отворените стандарди се осигура дека регулаторите имаат дискреционо право да го негираат лиценца апликации, или поништи претходно доделени лиценци, кога тие едноставно сомнение на интегритетот на лиценца подносителот на барањето." Ќе ти дадам оваа подносителот датум твојата сестра?Нема?Поместете го до дното на куп, а потоа.. среќа тигар казино без депозит кодови. На АГА ја сумира својата позиција thusly: "НИ законот треба јасно да им забрани на оние форми на Интернет коцкање, кои не се правни, јасно овласти оние што се и да се обезбеди силна за спроведување на законот tools да се запре нелегалното коцкање на интернет." Погоди ние треба да бидеме благодарни на АГА не се, исто така, побара за дарежлив федерални субвенции за да се надомести трошоците за поставување на нивните онлајн платформи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.