казино де монтреал stationnement interieur

street fighter 2 слот машина

Тоа е fullout shakedown на велика БРИТАНИЈА bookmakers да плати данок на странски коњски трки.На Леви Одбор има свои раце во bookies џебови и тие не се игра џеб базен, нема, тоа е повеќе како тешко топката.Велика британија трки има регистрирано мерка за успех во својата битка со обложување индустрија во текот на следните леви шема.И покрај обидите на bookmakers, кои се обединети со пенкало писмо до Џереми Хант во противење на предложениот данок промени, BHA ја продолжува својата борба за да се добие тоа е начин.На Леви Одбор е три владата именува членови препорачува bookies треба да се обрне давачка на влоговите се пласира на странските трки и дека "праг" систем, со цел да се има корист помали обложување продавница оператори, треба да бидат poof, укинати исто како што.Се разбира, дека истиот праг на системот е дизајниран да ги заштити оние помалите оператори, но се чини дека кога ракавици падне работите се малку валкани.Извештајот тврди дека со трки сега формирање на многу помал дел од продавница промет како резултат на конкуренцијата од спортско обложување и гејмерски машини, прагови веќе не беа неопходни.Очигледно, тоа не помина толку добро со bookmakers.Под сегашната шема со која bookmakers придонесе процент од нивниот бруто-добивката да спорт, броеви изедначува на околу £75M да £80M, која извештајот се укажува е добро помалку од £130m да £150m дека дербито инсистираше тоа е потребно.Ништо не го прави работите да се случи побрзо отколку кога луѓето не се исплаќаат.Двете страни се веројатно сега да поминат неколку дена аргументираното дискутирање во врска со деталите на поднесување на Џереми Хант ПРАТЕНИК, човекот кој е сега се бара со закон да се утврди 2011 леви од трки и обложување индустрии не успеаја да стигнат до договор.Има мали победи да имаше.Во акција на прагови и леви на странски трки беа две тешки играч правни основи во дербито е на поднесоци во текот на леви, и двете добиле позитивен одговор од Одборот се независни членови.Доколку бидат прифатени од страна на владата, извештајот може да се осигура дека остриот пад во леви принос дека дербито доживеа во последниве години ќе се стави крајот.Втората точка, предлогот да се укине прагови, сега тоа нема да оди во текот така лесно на сите.Ова е веројатно да се соочи со жестока опозиција од bookmakers, кои ќе тврдат дека тоа ќе се закануваат на постоењето на голем број на обложување продавници каде маргините веќе се тесни.И за оние кои не се толку тесни, добро, на леви задолжен за странски трки, што беше и ќе се подигне неколку милиони фунти годишно, од пари кој во моментов е задржан од страна на bookmakers.Интересно, добивка од игри на среќа машини, нема да биде предмет на данок.Исто така, постои една позитивна препорака за bookmakers во овој извештај.Тоа не е веројатно да предизвика било bookmakers да скокаат во воздухот за радост, но во извештајот не укажуваат на тоа дека парче од нивниот бруто профитот дека се враќа за дербито се намали од 10% на сите на патот до 9%.Дербито не треба да очекуваме бавен трипер на тоа.Бидејќи тие се надвор од Одборот надлежноста, две прашања не беа анализирани во извештајот, имено, на летот, на повеќето bookies' интернет и телефонска операции за да се префрлани сајтови, каде што тие се избегне и двете данок и леви, и точното ниво на леви придонеси од обложување размена.Патрик Никсон, генералниот извршен директор на Здружението на Британски Bookmakers, изјави вечерва дека детален одговор на извештајот ќе биде доставен преку Леви Одбор е bookmakers' комитет, но тој признава дека укинувањето на прагови е "нешто што трки е притисок за одреден временски период".Тој додаде: "јас би се замисли дека комисијата ќе остане доследен на својот став дека не треба да постои зголемување во следната година леви.Ние не прифаќаме дека дербито е во очајна состојба или дека не постои никаква криза во дербито." Изјава издадена од страна на Британската Horseracing Орган рече дека спортот "ќе ги користи следните неколку недели да се објасни на Џереми Хант дека ние гледаат само намалување во насловот го оценувате се далечинско изводливо ако во исто време аранжмани се направи за да се обезбеди правично придонеси од странство оператори и обложување размена".И така битката платите на.И двете страни ќе направат своите поднесоци и дека лошото момче Џереми Хант ќе треба да владее на овој целата материја некаде во почетокот на новата година казино де монтреал stationnement interieur. Bookmakers не прифати дека има криза, но Трки, секако, моли да се разликуваат како тие ќе расправаат тие се во очајна потреба да се зголеми приходите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино де монтреал tournoi де покер.