повеќето блек џек раце изгубени во ред

крстарење бродови правни коцкање возраст

Во сад, шеф за Волт Дизни Компанија, наводно, објави дека неговата фирма нема да бидат добивање вклучени во нацијата зародиш sportsbetting индустрија, бидејќи да го стори тоа ќе се спротивни на фирмата е "семејна-пријателски' углед.Отфрлајќи гласини: Според петок извештај од Yahoo.com, на откровение од Боб Iger (на сликата), Претседател и Главен Извршен Директор на Компанија Волт Дизни, дојде како дел од конференциски повик за да дискутираат за медиуми џин е првата четвртина заработка.На 68-годишниот е откривање, исто така, проследено гласини дека на кооперација може да се размислува дали да се приклучат на фирми како што се Американскиот дневен фантазија спорт оператори DraftKings Инкорпорирани и FanDuel Вклучени во понудата на sportsbetting услуги.Осум-држава клуб: Во почетокот на Мај е поништување на Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA), sportsbetting сега е правен во Ново Мексико, Невада, Делавер, Њу Џерси, Западна Вирџинија, Род Ајленд, Мисисипи и Пенсилванија.Но, Iger одржува дека неговата фирма нема никаква намера за добивање вклучени во бизнисот на преземање на спортски wagers во овие или било кои други држави повеќето блек џек раце изгубени во ред. Iger наводно, изјави инвеститори.. крстарење бродови со казино на одборот.
"Како спортски коцкање станува правна во сад држава од страна на државата, е нешто што може да коегзистираат во рамките на семејството-пријателски Дизни бренд?Јас не гледам На "Волт Дизни" Компанијата, сигурно во блиска, добивање вклучени во бизнисот на коцкање, во сила, со олеснување на коцкање во било кој начин." ESPN.com разлика: Сепак, Iger е pronouncement дојде и покрај фактот дека неговата компанија ESPN.com домен редовно се произведува sportsbetting-тематските програми, како што се ESPN Креда и Зад Облози објави.Да разјасниме оваа навидум очигледна контрадикција, извршниот дру разлика меѓу преземање на wagers и обезбедување на поврзана содржина. Iger додаде.. крстарење бродови имаат слот машини. "јас мислам дека има многу простор и ESPN.com има направено некои од овие веќе и тие може да се направи повеќе.Да обезбеди информации во покривање на спортот дека ќе бидат релевантни за и од особен интерес за коцкање и не се срами во врска со тоа, во основа се прилично отворена за тоа.Но, навлегува во бизнисот на коцкање, јас претпочитам да се сомневам во тоа." крстарење бродови правни коцкање возраст.