ресторан казино lac leamy бафет

најдобра залог џексонвил покер преглед

WPT Монтреал Резултати 1.Џонатан Jaffe – $429,106 2 ресторан казино lac leamy бафет. 732 играчи создаде вкупниот награден фонд од $2.3 м и редот на knockouts отиде малку нешто како ова најдобра залог џексонвил покер атлас.
Chartier приближувањето до $2m живеат турнир cashes марка со петтото место победа во оваа најдобра залог џексонвил покер соба. Jaffe избришани неговиот болен пораз на Џонатан Малку, во 2008 Светот Покер Турнеја (WPT) Главниот Настан во Foxwoods, за да се надминат стерн предизвик на релативно непознат Ratharam Sivagnanam, во главите-up акција, да тврдат дека титулата, и $429,106 во паричната награда, на Игралиште Покер Клуб во Монтреал.Тоа беше фантастичен турнир за Jaffe, кои се на чип доведе на крајот на Ден 3 и носи напред додека тој беше единствен играч лево седнати на маса.Конечниот главите-up борци започна финалната маса на шест доминираат со чип позиции.

Guillaume Nolet – $83,658 следниот крај на Светот Покер Турнеја ќе биде на Пет Дијамант Светот Покер Класичен на Bellagio во Лас Вегас, Невада од декември 15-20 најдобра залог џексонвил покер преглед. Mukul Pahuja е тековната Сезона XII WPT Играч на Годината.Тој заработил таа титула во спектакуларен моден по две тркач-ups, четврта, и осмата.За жал, победата останува византиски загатка дека тој едноставно не може да изгледа да се реши, по завршувањето на третиот и во оваа.Кевин MacPhee е man on fire право сега.Тој го заврши шести во Светската Серија на Покер (WSOP) $5k настанот во текот на летото, и беше блиску да стане само вториот играч да се победи на две Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан наслови, кога тој заврши второпласирана во Лондон неодамна што е најлошото почетна страна во покер. Вкупно парични освои = над еден милион долари.Наслови = 1. Guillaume Nolet може да биде непозната име на повеќето, но истата не може да се рече за остатокот од областа што правите кога 4 аса во покер. Џонатан Jaffe има поразени Ratharam Sivagnanam, во главите-up акција, да победи partypoker.net WPT Монтреал Главниот Настан на Игралиште Покер Клуб. Jaffe имаше 124bb, Sivagnanam 114bb, додека остатокот од областа падна некаде помеѓу 26-34bb.И она што неверојатна група на играчи што беа.