што правите кога 4 аса во покер

се glottis да се запре коцкање

Замислете оди на вашата омилена казино и да игра слот игра и победа $100,000 што правите кога 4 аса во покер.
Прекрасно, нели?Сега замислете дека на $100,000 се одзема од вас, бидејќи некој друг се притисне на копчето на машината.Тоа е токму она што се случило на Seminole Хард Рок Казино & Хотел во Холивуд, според поранешен жител на Лас Вегас.Јан Flato е ветеран слот играч кој се користи за да се живее во Лас Вегас и неодамна беше во посета на Хард Рок Казино во Флорида кога тој ја освои $100,000 што не е во ред со 888 покер. Зборувајќи со Мајами Хералд, Flato изјави дека тој беше уживање на Двојно Врвот Долар слот машина која има $50 спин услов да победи на $100,000 големата награда добиете добар во texas holdem. Flato беше да ја играте играта и го замоли својот пријател Марина Medvedeva Наваро да се притисни на копчето за добра среќа.Двајца се сретнале пред неколку години во Gulfstream Парк и стана брзо пријатели.Добро, притисни на копчето резултираше во $100,000 победи и Flato вели дека парите му припаѓа на него бидејќи тој е платен за тоа спин.Сепак, политиката на казиното се наведува дека лицето кое ги поместува копче е всушност победник.Безбедност снимки на казино јасно покажува дека Наваро беше еден зад копчето туркање.Наваро кажува друга приказна.Таа вели дека таа се стави $400 во машина и потоа им се нудат Flato дел на џекпот по победа.Тој одби, со Наваро во која се наведува да се WSVN веста дека тој отиде балистички и почна да вреска пред сите.Наваро заврши напуштање на казино со $50,000 во паричните средства и $50,000 во проверете форма.Инцидентот се одржа назад во јануари и Flato има отиде до медиумите за да се обезбеди увид на други играчи во надеж дека ова сценарио не ќе се случи на некој друг.Според Flato, дури и луѓето ракување со пари да се рече дека не е во право.Инцидентот се чинат $100,000 и неговото пријателство со Наваро, кој веќе зборувавме за многу малку, бидејќи win случи. се glottis да се запре коцкање.