добиете добар во онлајн покер

како не нг слотови се направи пари

Не постои негирајќи дека Филипини просперитетна коцкање индустрија бележи голем број на промени во последните неколку месеци.Локалните коцкање индустрија има својот процут во изминатата деценија, особено на казино сектор, кој инвестициска банка Кредит Свис, прогнозите за да се генерираат игри приходи од $6 милијарди евра до 2018—изработка на земјата еден од првите четири играчи во светот.Растот може да биде делумно заслужен Претседателот Бенињо Акино III администрација дека има работи напорно за поддршка на казино индустријата, која тоа се однесува како клучно значење за економијата добиете добар во онлајн покер. 2016 видов земјата избираат нов претседател, а тоа е некој кој не е од Акино партија.Пред тој да се победи со убедлива, не помалку—Rodrigo Duterte доби палците надолу од индустријата директори, бидејќи тој има тенденција да флип-пораз за прашања поврзани со коцкање.Точно да Duterte е кампања ветување, промена се случи во сите сектори.На коцкање индустрија видов чистка по нов претседател е "онлајн коцкање мора да престане" missive, додека државниот регулатор на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) започна со потрага во активностите на посебни freeport зони кои лиценца Азиски-соочува онлајн коцкање компании.Од тогаш, регулаторот има издадено 35 лиценци под своја Филипините Префрлани Коцкање Оператор (POGO) програмата како дел од мандатот да "работат, го овласти и лиценца игри на среќа, игри на картички и игри на бројки" во земјата.Сега, PAGCOR е во процес на транзиција од својата двојна улога и како регулатор и операторот на земјиште базирани на казина, за да се чисто регулаторната функција.Нејзините 11 казина, кои работат под Казино Филипински бренд, како и неговите осум VIP слот машина клубови и три места арки, се очекува да биде целосно приватизираните од Q3 2017 како не префрлани коцкање работа. Она што е на хоризонтот, за коцкање во Филипини?Следната недела, PAGCOR стол Андреа Domingo ќе се земе фаза на инаугуративниот АСЕАН Игри на Самитот за да дискутираат за иднината на земјата-базирани електронски игри и онлајн регулатива во земјата.Настрана од Domingo, 40 предавачи од земјата-базирани игри и 32 говорници од онлајн коцкање ќе се зборува за успесите и предизвиците со кои оператори во Југоисточна Азија се соочуваат денес.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како не се согласува работа во craps.