Jeux покер слободен en ligne sans telechargement sans натпис

во казино

Канада е Amaya Игри има направено неколку извршните назначувања, вклучувајќи го и успешен лов на поранешниот шеф на Онтарио Лотарија и Игри Корп е (OLG) онлајн коцкање поделба само недели откако OLG е долго-одложен онлајн игри на сајт PlayOLG.са го имаше своето официјалниот почеток.Во средата, Amaya најави тоа беше назначен Џорџ Sweny (на сликата од лево), како и неговиот нов ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на стратешки потфати jeux покер слободен en ligne sans telechargement sans натпис. Sweny е продолжите вклучува stints со OLG е претходник, Онтарио Лотарија Корпорација, како и Interprovincial Лотарија на Корпорација, на Алкохол и Игри Комисија на Онтарио и бинго единица на Британска Колумбија Лотарија Корпорација (BCLC).Неодамна, Sweny работел како виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на OLG е добротворни и iGaming поделби jeux покер слободен en ligne. Amaya исто така именувани Крис Луис (на сликата, во униформа), поранешен Комесар на Онтарио Провинциски Полицијата, како советник за Amaya одбор на директори jeux покер слободен contre ordinateur. Amaya извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov рече Луис' искуство ќе им овозможи на компанијата да "продолжи да се доведе на патот во безбедносни процеси и процедури, како и интегритет." Baazov рече Sweny е "голема гејминг искуство во јавниот и приватниот сектор" ќе им помогне на Amaya одржување "на највисоките стандарди во одговорни игри." Во меѓувреме, BCLC е назначен проф во казино. д-Р Kahlil Philander како свој нов Директор на Општествената Одговорност но шведската лиценца е бонус. Philander е поранешниот директор на истражување на Универзитетот во Лас Вегас, Невада (UNLV) Меѓународни Игри Институт во казино. Philander, исто така, служи како Постар политички Истражувач на Одговорното Коцкање Совет на Канада (каде Amaya е нов вработи Sweny има седиште во одборот).Движејќи се на исток, Loto-Квебек има подобрен одговорното игри иницијатива, врз основа околу темата на "игра треба да остане игра." На кампања, која ќе се одвива помеѓу 18 јануари и Март 15, се стреми да се едуцираат играчи на улогата на среќа во различни видови на игри и да ги отфрли најчесто се одржа митови.Кампањата се нагласува дека постојат "без трикови или стратегии кои може да ги подобри вашите шанси за победа" на различни видови на коцкање но "постојат стратегии и алатки за да се ограничи ризикот од губење на контрола." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre но шведската лиценцирани директно плаќање.