казино гран мадрид обложување коментарите

duitsland op слот na kerst

Како дел од постојаните напори да го зголеми своето присуство во сад, Лондон-листата Игри Сфери саладин има обезбедено привремени iGaming снабдувач лиценца во државата Мичиген.Лиценцата ќе им овозможи на велика БРИТАНИЈА инвеститорот да им обезбеди на своите Slingo Оригинали мобилни фокусирани на играта содржина на Среден U казино гран мадрид обложување коментарите.

државата онлајн казино оператори веднаш по Мичиген Игри Одбор за Контрола (MCGB) го одобри започнувањето на iGaming, кој се очекува да се случи во февруари некаде.Мичиген успех: Извршниот Претседател за Игри Сфери, Мајкл Buckley, што се користи на компанијата соопштение да ги коментираат добрите вести.. казино гран мадрид 7 estrellas. "Ние сме среќни да имаат добиено нашите привремени iGaming лиценца во Мичиген, која претставува поголем играч на пазарот од Њу Џерси, каде Група работи во моментов казино гран мадрид онлајн обложување. "Ние веќе имаме голем број на договори потпишани со оператори лиценцирани во Мичиген и ние сме сигурни дека тоа ќе биде силен пазар за нас, со оглед на свеста на Slingo како успешни игри бренд.Ние со нетрпение очекуваме да биде меѓу оние помага да го лансира својот нов iGaming на пазарот." Почетен датум: По објавувањето во-лице спортско обложување во Март, и онлајн игри на снабдувачот лиценцирање процес во Мај, MGCB е потпишан на привремени лиценци за 15 платформа на сервиси за поддршка и двете комерцијалниот и племенски казина' онлајн коцкање и обложување спортски придонеси во државата.И додека регулаторот има уште да се објави лансирањето на денот на неговата веб-страница, локален Фокс 47 Вести, извештаи, кои според Ричард Kalm, Извршниот Директор на MCGB, онлајн спортски обложување во државата е поставен да започне "во средината на јануари," додека онлајн покер, слотови, и други омилени казино може да бидат достапни штом февруари.Според Kalm, тоа е сега до казина и sportsbooks да бидете сигурни дека тие се во согласност со безбедно коцкање насоки наведени од страна на државата, па тие може да се расчисти duitsland op слот na kerst. "Во овој момент, ние се чека за независен тест лаборатории дека тестирање на софтвер и видови на игри и, исто така, геолокација да бидете сигурни дека тие имаат геолокација правилно во место, нивните внатрешни контроли, и нивната возраст верификација на место," Kalm рече во понеделникот вести извештај. duitsland op слот voor nederlanders.