како не нг слотови се направи пари

лошо реката казино и да поднесете

Казино Наоѓа на Newburgh трговскиот Центар се Очекува да се Создаде Повеќе од 200 Полно работно Време работни Места и 200 работни Места, ИзградбаNewburgh, NY—Genting Америка најави предлог за денес да се развие и да работат на Места Светот Долината Хадсон (RWHV), видео игри машина (VGM) објект, во Newburgh Центар во Округот оринџ, Њу Јорк.На $32 милиони проектот ќе се претвори 90,000-sf простор во игри на среќа и забавни дестинација, со околу 1,300 VGMs и Установи Светот потпис салон, Бар 360 како не нг слотови се направи пари.
RWHV се надева да создаде околу 215 нови полно работно време работни места, голем дел од кои ќе биде унија на вработените, како и дополнителни 200 изградба работни места.Просечната годишна плата за полно работно време за работниците ќе биде $72,000/година (вклучувајќи плата и бенефиции).Предложената постројка ќе биде изнајмена од трговскиот центар сопственик на имотот и RWHV ќе придонесе $3 милиони денари на годишно ниво преку Домаќин Заедница Корист Договор и околу $65 милиони на годишно ниво за поддршка на јавни училишта преку законски исплати на Њујорк Лотарија образовен Фонд."Ние сме среќен во можност да им помогне на ревитализација на Newburgh Центар, се создаде добро платени унија работни места за локалните жители и да генерираат значајни приходи за Државата Њу Јорк е јавните училишта", рече Боб DeSalvio, Претседателот на Genting Америка Исток лошо реката казино ashland wi. "Ова потенцијалните инвестиции и нашата визија за она што ние бараме да се развие и да се изгради со Одморалишта Светот Долината Хадсон, истакнува нашата непоколеблива посветеност кон заедници во овој регион и нашата силна верба дека најдобрите денови се пред нас."RWHV е во потрага за реновирање на поранешниот Бон Тон стоковна на Newburgh Центар, а 388,000 квадратни метри регионален шопинг-центар, кој се наоѓа на крстопатот на Interstates 84 и 87 во пресекот на Пат 300.Сенаторот Џејмс Skoufis (D-Долината Хадсон) said, "Кога Места Светот прво ми пријде речиси пред две години барајќи поддршка за предлогот да се донесе игри центар на Округот оринџ, јас го направив мојот јасни приоритети за нив: работни места, ревитализација на лошо влијание, и локалната заедница бенефиции.Овој проект не сите три.Стотици добро платени унија работни места ќе бидат создадени, на Newburgh центар ќе се донесе назад во живот со $32 милиони реновирање, и над $3 милиони евра во бенефиции ќе протокот на локалната заедница, секоја година се на врвот на зголемен данок на имот исплати од трговскиот центар.Излегува на оваа пандемија, јас сум извршени како некогаш да обнова на нашата економија, да ги врати луѓето на работа, и поддршка на smart економски развој како овој проект."Округот оринџ Извршен Стивен Neuhaus рече: "предложените планови за Одморалишта Светот Долината Хадсон испорачува на заложбите Genting направени на Округот оринџ.Тоа е инвестиција во работа, во развој и во иднина на Округот оринџ, и тоа ќе има непосредно и позитивно влијание во време кога ние ќе ви треба најмногу.""Со нетрпение очекуваме да работиме со Одморалишта Светот преку процесот да се создаде некоја нова дестинација во Newburgh дека придобивките жители и мали бизниси слично", рече Град на Newburgh Надзорник Гил Piaquadio.Тод Diorio, претседателот на Долината Хадсон Зграда & Градежни Занаети Совет, додаде "Ние сме фокусирани на добивање нашите членови се врати на работа по нашата економија е осакатена од пандемија и овој проект го постигнува токму тоа лошо покер лице que significa. Genting отсекогаш бил одличен партнер за унијата занаети и ние со нетрпение очекуваме да продолжите да се изгради врз поврзаноста со изградба на Хотелски Светот Долината Хадсон."Meghan Тејлор, Заменик Претседателот на Владата Работи и за Односи со Јавноста во Genting Америка, додаде, "Оперативен Места Светот Долината Хадсон во Newburgh трговскиот Центар ќе претставува број на единствени можности да развиваат меѓусебни партнерства и да соработуваат со соседните tenants и локалните бизниси.Нашите Места Светска Заедница Партнери Програмата е наменета за поддршка на трговците на мало, претприемачи, малите бизниси, и ресторани и поврзете ги со нашите ценети гости.Нашата цел е да се помогне да се трансформира Newburgh Центар во крајна продавница, вечераат, и да игра дестинација во Долината Хадсон, и ние со нетрпение очекуваме да работиме со сите нашите партнери да се претвори кои визија во реалност."Genting Америка моментално работи во Одморалишта Светот Њу Јорк (RWNY) и Установи Светот Catskills (RWC), кој вработува повеќе 2,000 унија членови помеѓу две својства.Уште од отворањето во 2011 година, RWNY е генерирана повеќе од $3 милијарди долари за Њујорк јавните училишта преку Лотарија на образование на фондот.За Одморалишта Светот Казиното Њу ЈоркОдморалишта Светот Њујорк е само казино во Њујорк, нуди повеќе од 10 милиони гости годишно сигурен игри и забава искуство при генерирање на повеќе од $3 милијарди долари за Државниот образовен систем, бидејќи отвори во 2011 година лошо реката казино и да поднесете. RWNY е управувана од страна на Genting Група, глобална компанија, основана во 1965 година, оперативни дестинација места во Малезија, Сингапур, Филипини, Обединетото Кралство, на Бахамите, сад и сите четири океани преку нејзината Ѕвезда Патувања, Сон Патувања и Кристално Патувања брендови. Genting има повеќе од 50 години искуство во патување и слободно време индустрија и колективно вработува околу 60.000 лица, додека нудат сигурен одморалиште искуство на над 50 милиони посетители годишно во светот.За Одморалишта Светот CatskillsСе наоѓа во срцето на Њујорк Catskill регионот, Одморалишта Светот Catskills нуди на гостите неверојатен искуства во возбуда, забава, и луксуз.Интегрирани casino resort вклучува 18-приказна сите suite хотел и казино кој на 100.000 квадратни метри на игри акција, вклучувајќи и 150 телевизија во Лас-Вегас стил маса игри, 1,600 state-of-уметноста слот машини, покер соба, приватни игри салони и 100-седиште sportsbook салон.Казино одморалиште, исто така, нуди 10 различни бар и ресторан искуства, која вклучува италијански steakhouse создадена од страна славна личност готвач Скот Conant, и сестрана во живо забава во 2,500-седиште RW Епицентарот, казино барови и салони.Луксузен хотел се наоѓа во Одморалишта Светот Catskills е составен од 332 апартмани, Кристално Живот Бањата, два затворени базени, и две фитнес центри.Интегрирани казино одморалиште, исто така, вклучува дополнителни престој и игра дестинации на својот кампус, вклучувајќи Го и Alder, во непосредна близина на 101-соба начин на живот хотел кој прв Topgolf Замав Апартмани во Државата Њу Јорк, и Dos Gatos, а пивница-стил Мексикански ресторан и неодамна отвори Kartrite Одморалиште и Затворен Waterpark, и ќе се прошири за да вклучува Rees Џонс редизајниран голф. кога ќе покер соби се отвори во колорадо.