Coolcat казино без депозит бонус кодови 2021

како да се здобијат со повеќе outpost слотови состојба на распаѓање 2

partypoker во ЖИВО ќе го користи Марсел Luske Меѓународна Покер Правила, гледајќи ги скрши подалеку од традиционалните стандард поставени од страна на Турнирот Директор Асоцијација мост.Јас се чувствувам виновен седи во Кафе #1 coolcat казино без депозит бонус кодови 2021. На пареа се крева излезе од "Старбакс" колба полни со топла вода, лимон и јаболков оцет.Но не постојат правила против овој вид на работа, и јас се сомневам 'Barista Јоана" го има посетено сите на патот од Колумбија да се влезе во расправија со cheapskate од Кардиф.Мојот предумисла одговор е: "тоа Е во правилата?" Таа се смее.Јас се ќе биде во ред.Јас не знам дали Кафето #1 е правилник.Ако го прави тоа, тоа е многу веројатно дека правилата се исти како и на "Старбакс", Lufkin или на Малиот Човек Кафе Компанијата – четири различни тимови со едно нешто заедничко.Покер е иста.partypoker, PokerStars, 888, Unibet, Светската Серија на Покер (WSOP), Светот Покер Турнеја (WPT) и некој друг ставање на живи покер игра за Голум е малку риби сите имаат различни правила и прописи, и покрај тоа што истото нешто заедничко.Тоа грешки мене.И јас не сум сам.Тоа, исто така, грешки Марсел Luske.Зошто Не-Сообразност на Правилата Грешка Марсел Luske?Благодарение на уредно малку парче од PokerNews " Френк Op de Woerd знам дека Марсел Luske ја започна својата мисија за да се консолидираат живеат покер правила пред една деценија.Во тоа време, Luske се движи од казино да казино се обидува да направи доволно пари за да се задржи мешањето на пиво во лименки во неговата риболов pail и да сува чиста неговите костуми, кога го удри Летечкиот Холанѓанец дека имало правило разлики во секоја институција.Мисијата за создавање на Меѓународни Покер Правила почна.Покер Салата на Славните член, Џек McClelland, инкорпорирани Luske на библијата во текот на своето време, како раководител на Bellagio Покер Соба.Неодамна, Симон Trumper спроведува нив во Мрак до Зори, и пар е повторно се здружи, овој пат да се запознаат со правилата на partypoker ЖИВЕАТ коло.partypoker во ЖИВО да ги Користат Новите Правила Luske, освен, кога некој сака да се најде одговор на покер правила прашање тие се погледне за неа на Турнирот Директори Асоцијација (TDA) веб-страница.На TDA е златен стандард за покер правила од целиот свет.И покрај повеќето организации користење на јадрото на TDA правила, секоја компанија казанџии нив за да се задоволат потребите на своите клиенти, што доведува до проблемот со тоа што Luske се обидува да се бори против, но мислам дека тоа е сад на желе дека никој не е и никогаш нема да ги задржи уште како да се здобијат со outpost слотови во состојба на распаѓање 2.

Luske не успеа во својот обид да го убеди Европската Покер Турнеја (EPT) да спроведе неговите правила кога PokerStars Амбасадор.Тој не успеа да го убеди неговиот нов работодавец да им даде whirl, со partypoker ЖИВЕАТ подготвени да ги применуваат.МИЛИОНИ бренд создателот верува правилата корист на играчите, и ова е во согласност со нивната примарна вредност на "услуга" како да се здобијат со повеќе мемориски слотови демонот е душите. Luske има здружи со поранешниот Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) Главниот Настан во финалето tablist, Mathijs Jonkers, да се даде на Меѓународната Покер Правила веб-сајт плукаат се мијат.Додека се движат подалеку од TDA ориентиран правилата од страна на partypoker создава повеќе од една глобална поделба (токму она што Luske и Jonkers се борат против), тие се надеваат дека partypoker на крајот ќе стане standout живеат турнир оператор и репер ги поставува стандардите.Примарниот проблем кој Luske и Jonkers веруваат дека тие се решени се да се отстрани како многу нејаснотии и точки на толкување, како е можно.Холандската дуо мисли дека се помалку вклучени Турнирот Вработените се во игра, подобро е за играчите, и јас треба да се договорат.Минатата година, напишав една статија во која се наведува дека улогата на ТД и неговиот тим е ќорсокак работа по улогата {игри службен} дојдоа во извештајот што се близу на сигурност да стануваат како мртви како Мајка Тереза е дилдо еднаш вештачка интелигенција (AI) достигнува човековите ниво на интелигенција.Знаев тоа.Никој не може да носат костим, кои безгрешното.Марсел Luske е робот.Меѓународни Покер Правила Facebook Група.Меѓународни Покер Правила.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се здобијат со повеќе outpost слотови состојба на распаѓање 2.